Czy chcemy zorganizować konkurs na publikacje zewnętrzne, promujące Steemita i BBSM? (pl-publikacje)

in #polish7 years ago (edited)




Przed siedmioma miesiącami @andrewmcmillen opublikował w Wired świetny artykuł o Steemicie The Social Network Doling Out Millions in Ephemeral Money. U nas na forum wrzucił tylko fragment i link do swego artykułu. Wdzięczna społeczność globalna Steemita nagrodziła go 1237 głosami ($644) i zorganizowała promocję jego artykułu w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach. Podobnie (choć na o wiele mniejszą skalę) zrobiłem niedawno ja. Udało mi się napisać o blockchainowych mediach (BBSM, blockchain based social media) i Steemicie w listach do Wyborczej. Pochwaliłem się tym na naszym forum polish. Ilość głosów, komentarzy i mój zarobek był o 100% wyższy, niż przy innych moich artykułach. (Jeszcze raz dziękuję Wam za głosy i miłe pochwały).



Jest oczywiste, że kiedy już uda się komuś z nas dostać do dużych publikatorów, informacja autora o tym sukcesie jest mocno podbijana przez nas wszystkich. Takie artykuły pracują na dobre imię BBSM i nagłaśniają Steemita, ściągają do nas nowych autorów i podnoszą wartość kryptowaluty STEEM. Z drugiej strony jednak ciężko się zabrać do ich pisania. Poprzeczka jest ustawiona wysoko, gdyż temat jest bardzo trudny do przełknięcia dla redaktorów w dużych gazetach czy tygodnikach opinii. Nie dość, że kryptowaluty mają złą prasę, to jeszcze - jak to się mówi - są połączeniem wszystkiego, co niezrozumiałe w finansach z wszystkim, co niezrozumiałe w informatyce. 



Mimo wszystko uważam, że jesteśmy w stanie - jako społeczność tagu polish - dostać się do różnych Wyborczych, Polityk czy nawet do Gościa Niedzielnego - jeśli odpowiednio zorganizujemy nasze wysiłki i wykorzystamy nasz pisarski potencjał.



Świetnych autorów mamy. Wiele prac, które zajęły miejsca na podium w naszych konkursach, a zwłaszcza w Tematy Tygodnia - z palcem w nosie mogłoby konkurować z dobrymi artykułami w ogólnopolskich czasopismach. Problemem jest co innego - bardzo mała szansa publikacji w stosunku do włożonego wysiłku. W związku z tym podejrzewam, że nasz potencjał pisarski jest uśpiony. Większość z nas nawet nie próbuje.



Jak temu zaradzić?



@andzi76 mocno mnie ostatnio zdopingował, aby zastanowić się nad tą sytuacją i znaleźć rozwiązanie. Oto mój pomysł:



A może w momencie, kiedy pojawi się jakaś okazja, aby popchnąć temat BBSM i Steemita na szerokie wody - taka jak przesłuchania Zuckerberga w Kongresie, które ja ostatnio wykorzystałem - ogłaszalibyśmy na polish konkurs na najciekawsze publikacje i niepublikacje promocyjne? W konkursie tym mógłby wystartować każdy, kto po jego ogłoszeniu wysłał coś o BBSM i/lub Steemicie do ogólnopolskich publikatorów. Nie byłoby ważne, czy osiągnął sukces. W konkursie nagradzalibyśmy za pomysłowość, włożoną pracę, przystępny styl, wartość informacyjną - wszystko to, co pomogłoby nagłośnić blockchain media i Steemita, gdyby praca trafiła do gazety lub czasopisma. 


W ten sposób nasi najlepsi autorzy mieliby o wiele silniejszą motywację, aby za taką niełatwą robotę się zabierać. Jeśli nawet ich artykuł zostanie odrzucony, głosy na takie artykuły i nagrody w takim konkursie z pewnością byłyby wysokie.



Taki okazjonalnie ogłaszany konkurs mógłby posługiwać się tagiem #pl-publikacje. Mogłyby się pod tym tagiem pojawiać tylko cztery rodzaje prac:



1) Teksty inicjujące daną edycję konkursu


 Byłyby to artykuły podnoszące alarm, że pojawiła się znakomita okazja (Zuckerberg przesłuchiwany w Kongresie, bo sprzedawał dane użytkowników, ludzie tracą wiarę w scentralizowane social media!). Teksty te otwierałyby konkurs i od razu ogłaszały zbiórkę SBD na konkurs - donacje deklarowalibyśmy w komentarzach i potem przesyłali na konto inicjatora konkursu. Im okazja lepsza, tym donacje byłyby większe. Oczywiście nagrodzilibyśmy (poprzez upvotes) także naszego inicjatora konkursu, że taką fantastyczną okazję wyłapał i opisał, jak moglibyśmy ją wykorzystać.



2) Właściwe artykuły konkursowe


Byłyby to teksty linkujące do udanych publikacji i pełne teksty, których nie udało się opublikować. Te drugie mogą być nawet ciekawsze, niż te pierwsze i spokojnie powalczyć o nagrody społeczności polish.



3) Teksty ogłaszające głosowanie i wyniki głosowania


Jeśli ktoś ogłosi nasz konkurs pl-publikacje, to musi także go później zamknąć, ogłaszając listę zgłoszonych prac konkursowych i otwierając głosowanie, a także - w tydzień później - ogłaszając zwycięzców i rozdając nagrody. Ogłoszenie tego konkursu to zatem wzięcie na siebie sporej odpowiedzialności i trzeba się dobrze zastanowić, zanim się to zrobi.



Wyobrażam to sobie oczywiście na wzór Tematów Tygodnia, z tym, że okres na pisanie prac i próby ich opublikowania musiałby być o wiele dłuższy. Co najmniej miesiąc, zapewne. Sugerowałbym, aby autorzy, którzy wysłali prace do gazet czy czasopism, pozostawali w kontakcie z inicjatorem danej edycji konkursu i dali mu znać, kiedy status danego artykułu się wyjaśni (Chodzi o to, aby publikować pełne artykuły odrzucone dopiero wtedy, kiedy raczej nie będzie już szans, że dana praca została przyjęta do druku). Kiedy status wszystkich podjętych prób publikacji będzie znany, a prace odrzucone zostaną opublikowane u nas - można będzie ogłosić głosowanie.


EDYCJA:

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, może ograniczyć się do samego tylko znalezienia i opisania znakomitej okazji do zainicjowania konkursu #pl-publikacje (zob. punkt 1 powyżej). O dalsze prowadzenie danej edycji i/lub zbieranie donacji można natomiast poprosić @steemit-polska, zaznaczając to w artykule inicjującym. Ma to sens zwłaszcza w przypadku nowych użytkowników polish. 



4) Teksty opisujące kampanię, promującą artykuł opublikowany


Jeśli już uda się nam dostać do jakiegoś dużego publikatora, warto by z tej okazji wycisnąć tyle korzyści, ile tylko się da. Ci z nas, którzy się znają na marketingu w sieci (lub gdziekolwiek indziej), mogliby użyć swych umiejętności, aby wiadomość o publikacji na temat BBSM i Steemita rozeszła się jak najszerzej i jak najwięcej Polaków przeczytało dany tekst. Później opisaliby takie działania i ich efekty w specjalnym poście - jestem pewny, że społeczność tagu polish odwdzięczy się licznymi upvotes.



Oczywiście, tego rodzaju konkurs nie musiałby dotyczyć tylko tygodników i ogólnopolskich gazet drukowanych, ale także mediów internetowych o ogólnopolskim zasięgu (jak np. mocne strony serwisów Onet czy WP). (A gdyby nasz system się sprawdził, moglibyśmy go polecić także innym społecznościom narodowym na Steemicie!)



Każdy tekst organizacyjny w ramach pl-publikacje używałby nie tylko tego konkretnego tagu, ale także tej samej grafiki, dostępnej do użytku komercyjnego i pochodzącej stąd. W ten sposób materiały #pl-publikacje byłyby łatwiejsze do zauważenia.



Tyle moich pomysłów. Dajcie mi znać, czy to ma sens, a także powiedzcie mi, czy bylibyście skłonni wziąć udział w takim konkursie (jako autorzy, inicjatorzy, sponsorzy, prowadzący marketing itp). 




Sort:  

W razie gdyby były problemy z organizacją to proponuję pomoc od strony @steemit-polska - przykładowo przy zamknięciu samego etapu konkursu, tymczasowego trzymania funduszy albo prowadzenia głosowania.

O, to bardzo dobry pomysł! Dzięki za włączenie się!

Może tak: jeśli ktoś widzi bardzo dobrą okazję, aby nagłośnić Steemit, ale nie czuje się na siłach poprowadzić całego konkursu - niech ogłosi tylko sam post inicjujący, ale w tym poście poprosi @steemit-polska o dalsze prowadzenie danej edycji pl-publikacje. Albo niech poprowadzi caly konkurs, ale poprosi @steemit-polska jako zaufane konto o zbieranie obiecanych donacji (nie wszyscy ufają nowym, zaufane konto zbierze o wiele więcej).

Co o tym myslisz? W ten sposób szukaniem okazji do konkursu pl-publikacje i inicjowaniem zajęliby się także nowi polscy Steemianie i mogliby dostać sporo upvotes za ciekawe pomysły!! a sponsorzy i tak byliby spokojni o swoje pieniądze.

Dobrze żeś to wykombinował. A może też uderzyć do @bithubpl, oni też mają chyba spory zasięg

To ja dziękuję za inspirację. @bithub.pl, jasne - ale nie wiem, jaki ten zasięg jest.

Bardzo przydałaby się kompletna lista publikatorów w Polsce, uporządkowanych według ilości czytelników na wydanie (media papierowe) i czytelników na dzień (media internetowe).

Gdzie takie coś znaleźć?

Nie wiem, jedyne co mi przychodzi do głowy to Google, może tam, jak byś wpisał konkretne zapytanie. Lub małe kłamstwo, dzwonisz do gazet i dopytujesz się o podstawowe sprawy, że niby potrzebujesz materiałów na swoją stronę, czy do pracy. Może ktoś coś powie.

a powiedz mi jeszcze, miałeś może okazję znaleźć jakichś polskich steemitowych marketingowców? zgłosił się już @strefanetu, ale przydałoby się wiecej, żeby sobie mogli zrobić "burzę mózgów" i zrobić jakiś mocny plan marketingu - o ile oczywiście, gdzieś się przebijemy w jakimś dużym publikatorze....

Widziałem tylko tych co podałem Tobie linki ich postów, na razie nic innego nie widziałem.

4)Ci z nas, którzy się znają na marketingu w sieci (lub gdziekolwiek indziej), mogliby użyć swych umiejętności, aby wiadomość o publikacji na temat BBSM i Steemita rozeszła się jak najszerzej i jak najwięcej Polaków przeczytało dany tekst.

To jest coś ciekawego dla mnie...Czy chodzi o to że trzeba opisać swoją akcje promowania na steemit tak... Bo można podpiąć link i zobaczyć ilość kliknięć i ogólne statystyki... Co do stron (Onet czy WP) Też są sposoby tak jak umiejscowienie linka Wikipedii... Mi się to podoba osobiście trochę trzeba czasu aby roboty zaciągnęły link czy dany tekst ale jest to możliwe,czasochłonne i bardzo opłacalne...

Super, dzięki wielkie! No to mamy już kogoś w "dziale marketingowym" ewentualnego konkursu :)) (punkt czwarty).

Cześć Darku!

Witam po długiej nieobecności! Co słychać? Miło przeczytać, że wciąż jesteś w "wysokiej formie". Jeżeli jeszcze mnie pamiętasz (Andrzej N. z "Kleofasa") napisz.

Pozdrawiam. Sukcesów.

Andrzeju, to naprawdę Ty? Jeden z moich najtrudniejszych i najcenniejszych partnerów do rozmów naukowo-teologiczno-filozoficznych na Steemicie?!

Witam jak najserdeczniej! Nie wiem, czy się już na tyle zorientowałeś, ale opiekuję się tutaj tagiem #pl-religia, który służy do debat światopoglądowych i ma własny konkurs na te tematy (doskonała okazja, aby dać się poznać i zacząć gromadzić środki na koncie - gdy się jest nowym). Powiedz mi, co mogę zrobić, aby Cię zachęcić do zaangażowania się w pisanie u nas i w czym mogę Ci pomóc, co wyjaśnić? Widzę, że nic na razie nie publikowałeś. Najlepiej zacząć u nas od specjalnego postu z tagami polish i introduceyourself, gdzie przedstawiasz swoje zainteresowania, siebie (na ile chcesz) i o czym będziesz pisał. (Wspomnij o naszych wspólnych debatach na Kleofasie, bo ja mam trochę obserwujących, to niech Cię za mną skojarzą. Dodaj też tag pl-religia, jeśli chcesz kontynuować tutaj pisanie i rozmowy w stylu Kleofasa).

Opowiadaj co u Ciebie, jak trafiłeś na Steemita, pytaj o cokolwiek chcesz - tutaj albo na moim czacie https://steemit.chat/direct/assayer. (zakładając konto czata użyj nicka ze Steemita)

Tak, to naprawdę ja.

Jak się tu znalazłem? Poszukiwałem Ciebie i po wpisaniu w wyszukiwarkę "Dariusz Kot ateista" wyskoczył mi Steemit. Ale nie mogłem dać komentarza bez zalogowania - stąd moje konto.

Co u mnie? Mogę już chyba powiedzieć, że choroba jest już za mną.

Ja chciałem Ciebie przeprosić za zerwany kontakt, ale przyczyna tego zerwania jest na tyle złożona, że nie będę - w tym momencie - precyzyjnie o niej opowiadał (zwłaszcza publicznie). W każdym bądź razie, gdybyśmy właśnie wtedy opublikowali ten potrójny apel-artykuł, na dwa lata przed wybuchem antysemityzmu, bylibyśmy przez wszystkich odbierani nie tylko jako wizjonerzy, lecz przede wszystkim jako ludzi o prawdziwie szerokich horyzontach tego, co nazywamy tolerancją dla inaczej myślących.

Oczywiście mogę coś opublikować w Steemit, jeżeli jest tu miejsce dla katolika - a gdybyś jeszcze Ty mógł coś podpowiedzieć, to byłoby naprawdę extra.

Spróbuję zalogować się jutro na chata.

Pozdrawiam serdecznie. Wszyscy powinni być Tobie wdzięczni, że mają możliwość dialogować z jednym z najlepszych popularyzatorów "Jesus Quest" w Polsce. Aż dziw bierze, że pytań do Ciebie jest tak mało...

Oczywiście, że jest tutaj miejsce dla katolika, zwłaszcza z Twoją wiedzą o nauce, filozofii i teologii! Tag pl-religia zaplanowałemtak naprawdę jako miejsce bardzo podobne do naszego niedoszłego 'Sanktuarium" na Kleofasie. Otwarte dla każdego, niezależnie od światopoglądu. Tu są założenia:

https://steemit.com/polish/@assayer/moje-marzenie-o-tagu-pl-religia

Bardzo się cieszę, że jesteś już zdrowy i że trafiłeś do nas.

Ale, ale! Skoro trafiłeś tu szukając mnie, to Ty pewnie nawet nie wiesz, czym jest Steemit, czym są blogi na blockchainie i jakie idee temu przyświecają, i jaka to nowatorska technologia? Jeśli nie wiesz, zacznij od tego:

https://steemit.com/polish/@assayer/dlaczego-warto-pisac-na-steemicie

Jak zobaczysz, ja tutaj - jak większość aktywnych uczestników - działam dwutorowo. Piszę nadal o moich pasjach, o historii Kościoła, religii i technologii, a jednocześnie buduję jakby nowy system komunikacji w internecie, związany z "decentralizacją". Robimy tu media społeczne nowej generacji, z własną gospodarką - gdzie tym razem nie Zuckerberg i wielkie korporacje, ale autorzy postów dobrze zarabiają. (Na przykład przy obecnych cenach naszej kryptowaluty STEEM ten post, pod którym rozmawiamy, zarobił dla mnie jak na razie ok. 100 PLN, a Twój komentarz, który podbiłem - zarobił ok. 1 PLN).

Świetny pomysł! Brawo!

Takie próby przebicia się do mediów zewnętrznych mają oczywiście sens i liczę, że to się coraz częściej będzie udawać. Mamy tutaj świetnych autorów, którzy z powodzeniem mogliby prowadzić regularnie swoją stopkę w gazecie czy zajmować się jakimś działem na serwisach mediów internetowych. O wysoki poziom takich tekstów nie ma co się zatem bać.

Mimo wszystko tematyka kryptowalut i technologii blockchain nie jest w mainstreamie popularna i zrozumiała. Sam wiem z własnego doświadczenia, że dla ludzi to się wszystko wydaje tak skomplikowane, że nie widzą sensu nawet próbować się w to zagłębiać...

Na szczęście promować Steemit można na wiele sposobów, czasem jedynie zahaczając delikatnie o ten temat. Czasami nawet kilka zdań z całego artykułu o zdecentralizowanej platformie, dzięki której można zarobić na publikowaniu tekstów, może zainteresować czytelnika, że sam zacznie szukać więcej informacji.

W zupełności się z Tobą zgadzam. Tag i konkurs pl-publikacje wcale nie ma służyć do promowania prac zewnętrznych, W CAŁOŚCI poświęconych BBSM czy Steemitowi. Chodzi o to właśnie, aby zręcznie powiązać informacje o nas z innymi tematami - takimi, jakie są właśnie nagłośnione w prasie czy w sieci. Wystarczy w artykule dwa-trzy zdania, że Steemit jest i co to jest.

Temu właśnie mają służyć posty inicjujące (punkt 1) - czyli posty alarmujące, że pojawił się news, który może stanowić doskonały wehikuł do umieszczenia info o Steemicie - w artykule zewnętrznym NA INNY TEMAT. Najcenniejsze do wyłowienia newsy to będą takie, gdzie sprawa jest głośna na cały świat, a do wzmianki na temat Steemita i BBSM można przejść naturalnie. Tak było ostatnio z przesłuchaniami Zuckerberga, co stworzyło okazję do łańcuszka: Facebook -> odgórne zarządzanie danymi użytkowników ->problem decentralizacji -> BBSM -> Steemit.

Rozumiem, rozumiem. Trzeba złapać po prostu falę informacji, która jest na topie (związaną w pewnym stopniu z Steemit i BBSM) i z nią popłynąć, publikując własne artykuły. Wtedy jest szansa, że najwięcej ludzi to przeczyta.

Przede wszystkim wtedy najpierw jest szansa, że się redaktorzy zainteresują. Bo temat "gorący".

A potem, tak: "najwięcej ludzi to przeczyta", to także.

A co gdyby ktoś miał głos i zrobił sam lub z społecznością filmik (reklamę), którą każdy z nas wysłałby do swoich znajomych, a sam mam ich ponad tysiąc ... Wystarczy dobry filmik dobrze udźwiękowiony :) To mój pomysł, ale oczywiście to bardziej pytanie, czy też może być i później mógł dzięki pomocy społeczności odwiedzić wiele innych serwisów :)

Każdy pomysł na promocję Steemita i BBSM jest cenny. sugerowałbym coś takiego: obmyśl szczegółowo cały projekt i przedstaw społeczności polish, to oczywiście nad nim podyskutujemy i być może, jeśli się uda, wszyscy skorzystamy!

Zresztą jeśli taki filmik powstałby pod konkretną okazję, na którą ktoś akurat ogłosił konkurs pl-publikacje (a także zostałby zaproponowany jakiemuś dużemu polskiemu publikatorowi) - to oczywiście mógłby wystartować także w tym konkursie.

Ok :) To zabieram się do pisania i obmyślania całego projektu, by wyszło to, jak najlepiej, a mamy tu talenty, więc postaram się paru zachęcić do wspólnej inicjatywy :)

Czekamy z zainteresowaniem :)

To jest też dobra opcja... Tylko że takie skutki odnoszą przy bardzo dużych zasięgach jak na przykład socjal...Mając na przykład małą grupę bacznie obserwujących markowych osób to taki zasięg jest 1000 razy lepszy, ale jak Masz zwykłych to słabo i musisz włożyć w to więcej pracy...

Wiesz osobiście twierdze, że ja udostępnie do 1300 osób inny do 500 inny do 20 inny do 200 i się zbiera tym bardziej jak dodasz notkę " udostępnij u siebie " :)

No ja nie twierdzę że to nie działa, bo też działa i życzę Ci jak najlepiej bo w tym celu budujesz i coś Robisz :) Ja osobiście wiem co nie co bo dawniej stosowałem marketing pod mikro blogi pare lat temu. Wiem co to "pozycjonowanie i optymalizacja". Dzisiaj to tak naprawdę nie ma to znaczenia bo są stosowane metody które dają lepsze możliwości. Wiesz nie którzy robią "złote strzały" żeby być na pierwszych stronach w wyszukiwarce biorąc pod uwagę przyszłego bana np Google:)

Kapitalny pomysł! Myślę, że może być niezłą trampoliną dla Steemit

hope so :))

Na razie Steemit promuje wśród znajomych. Niestety z różnym skutkiem. Oprócz zachwytów, są też żałośni ludzie, którzy są tak uzależnieni od FB, że to chyba całe ich życie.
A twój pomysł oczywiście genialny.

Mam ten sam problem. Ale liczę, że jeśli przeczytają o Steemicie w Newsweek Polska lub w Gościu zareagują inaczej. Stąd mój pomysł.

Dzięki za pozytywną ocenę ;) Mogę liczyć, że byś się w coś włączył w takim konkursie?

Oczywiście, że tak!

Świetna inicjatywa :)

dzięki, zobaczymy, czy się rozkręci...

Oczywiście że to ma sens :)

dzięki, zobaczymy, kto się włączy, jakie się trafią okazje do publikacji itd...