Корупція, антикорупція, ризик-менеджмент від ідеї до дій

Преамбула


Вітаю шановна спільнота Ukraine on Steem.

Давно був зареєстрований на ресурсі Steemit, проте тоді не вивчивши навіть базові основи мережі блокчейн - забув за ресурс. Зараз шкодую, визнаю великий потенціал ресурсу і хочу випробувати його на собі!

І так від такої короткої преамбули хотілось би перейти до основної теми мого допису: корупція. Я гадаю, що Ви стовідсотково чули про це слово.

За даними Суспільного, українські респонденти вважають корупцію другою проблемою після війни.
(Ресурс: https://suspilne.media/607517-ukrainci-vvazaut-korupciu-najbilsou-problemou-pisla-vijni-opituvanna/ )

Дійсно, слухаючи гучні скандали на фоні публічних закупівель (яйця, куртки, асфальт [шокуюча інформація, яку вдалося дізнатись: 25 мільйонів гривень треба на ремонт 1 км дороги і це норм], укриття і так далі..) так чи інакше кажемо самі собі: «Трясця, якби не корупція ми б уже перемогли». А що ж являє собою корупція? Як трактувати антикорупцію і до чого тут ризик-менеджмент?

Корупція для найменших


Якщо почати із найпростішого корупція - це коли посадова людина отримує хабар чи просуває свого кума таким чином, щоб той виграв тендер чи отримав роботу в 1-му відділі. Тобто узагальнивши поняття можна сказати що корупція - це про можливість отримання неправомірної вигоди посадової особи в умовах реального конфлікту інтересів.

Корупція несе в собі негативний вплив її не можливо виправдати(окрім виключних випадків), оскільки через це потенційно чи вже витрачаються кошти.

Види корупції

Якщо говорити про види корупції, то тут можна окреслити деякі найпоширеніші:

  • хабарництво (Громадянин П. пропонує посадовій особі грошове заохочення за швидке рішення)
  • конфлікт інтересів (кум посадової особи безперешкодно виграє тендер на публічну закупівлю)
  • торгівля впливом (посадова особа пропонує Громадянину П. допомогти йому у вирішенні питання через колегу в іншому відділі)
  • відкати (посадова особа штучно завищує ціну публічної закупівлі, щоб отримати різницю між фактичною та очікуваною вартістю закупівлі, при цьому виконавець тендеру - свій кум)

IMG_0060.jpeg

Велика та побутова корупція

Корупція може бути 2-х видів: велика та побутова.
Велика корупція - це про потенційну втрату великих обсягів державних коштів (100 тисяч, 1 мільйон, …), то побутова корупція - це про щоденні ризики між службовцями та громадянами ( як приклад: торгівля впливом колег щодо безперешкодного просування сусіда в черзі на отримання матеріальної допомогти канцелярським приладдям).

Як протидіяти корупції?


На рівні державного сектору можна виокремити інструмент який направлений на протидію корупційних ризиків - Антикорупційна програма.

Антикорупційна програма - це не про те, щоб когось засадити за грати це про:

  • можливість уникнення того чи іншого корупційного ризику
  • розвиток інструментів виявлення корупційних ризиків

До чого ризик-менеджмент до антикорупційної програми?


Ризик-менеджмент це і є антикорупційна програма. Антикор програма втілює методологію ризик-менеджменту відповідно до стандартів ISO.

IMG_0061.jpeg

На основі схеми створюється програма-документ, який містить усі необхідні ризики, що потрібно врахувати в органах місцевого самоврядування.

Кінець?

Дякую, шановна спільнота за виділений час та підтримку, чому я вирішив написати про таку доволі серйозну тему? Відповідь проста - багато хто з нас не відає про терміни, що були вказані в дописі. Цей допис це про можливість дізнатись щось більше із світу правової системи та потенційного розвитку громад України, розвитку прозорої та підзвітної політики.

Чи це буде мій останній допис? Однозначно - ні! Я буду намагатися створити якомога більше корисних дописів для активних користувачів, оскільки я вірю, що спільнота Ukraine on Steem - прогресивна та активна. І що завдяки прочитаній інформації Ви зможете оперуватись поняттями: корупція, антикорупція, ризик-менеджмент.

Coin Marketplace

STEEM 0.23
TRX 0.12
JST 0.029
BTC 67486.09
ETH 3496.35
USDT 1.00
SBD 3.15