Підживлення ґрунту без добрив

in Ukraine on Steem19 days ago

Гадаю всім відомо, що для того, щоб виростити хороший урожай, потрібно підживлювати ґрунт. Найкращий варіант - це внесення органічних добрив, тобто гною. Але що робити якщо такої можливості нема?

Я вже розповідав, що мій батько має невелику ділянку землі за містом, де він вирощує городину і сад. Відстань туди невелика - 6 км, але щоб туди доїхати потрібно здолати кілька доволі крутих підйомів і проїхати через ліс, де дорога без твердого покриття. Автобусне сполучення жахливе, а машини батько не має. Купити гній, замовити трактор, який би довіз туди гній, вийшло б надто дорого, набагато дорожче ніж просто купити всю городину у магазині. Тому за всі 30 років батькова ділянка ніколи не бачила органічних добрив.

Як же він вирішував це питання? Інколи він купував азотні і фосфатні добрива, але це лише частково допомагало. Потрібно було ще щось. Він облаштував компостну яму, куди зносив різні органічні відходи, але найбільше - траву. Для цього він косив свою ділянку (там, де нічого не вирощувалося), а також кілька покинутих сусідських ділянок. В ямі це все перегнивало і батько мав чим підживлювати город. Але цього все одно не вистачало.

Оскільки навколо був ліс, тато придумав ще одне рішення - возити з лісу торф. Коли я був студентом, я йому з цим часто допомагав. Цього року мені знову випала нагода йому допомогти. Отже, я взяв тачку і поїхав до лісу.

image.png

Був ранок, тому дорога до лісу була вкрита памороззю. Але сонце вже обливало своїм промінням вершечки дерев.

image.png

В лісі було класно, хоча для мене в лісі завжди класно. Сонце вже було вийшло з-за обрію і стало зовсім ясно. Моєю метою було знайти якийсь старий трухлявий пень, де б я міг на одному місці набрати цілу тачку торфу. Бажано щоб цей пень був не дуже глибоко в лісі, оскільки возити тачку по лісі було не дуже зручно.

image.png

Замість трухлявого пня я знайшов ось таку красу. Плющ видерся на дерево на висоту 2,5 метра. А дехто думає, що в наших краях не ростуть ліани. Плющ - типова ліана, він росте дуже довгим і його часто використовують з декоративною метою.

image.png

Наступна моя знахідка була грибна - я знайшов опеньки. Спочатку їх було небагато, але потім я знайшов ще, потім ще, пізніше ще... ну і ще трохи... потім ще... ну ви зрозуміли. Але все це не було тим, за чим я приїхав.

Мені довелося поблукати лісом близько півгодини, перш ніж я нарешті знайшов велетенський трухлявий пень. Я трохи попорпався в ньому руками, щоб переконатися чи він підходить. Вимастивши руки, я не хотів більше брати телефон, щоб сфотографувати для вас процес добування торфу. Може якось іншим разом.

Я привіз з лісу кілька тачок торфу. Їх вистачило для того, щоб вкрити одну невелику грядку. Тепер вона сильно відрізняється від інших, так неначе б там був чорнозем.

Сподіваюся моя розповідь буде для когось корисною на практиці 🙂.

Sort:  
 17 days ago 

Підживлення ґрунту без добрив

Пане o1eh, а деж розкриття такої великої таємниці, як підживити ґрунт без внесення добрив?

Надіюсь це має вас розвеселити або хоча б викликати легку посмішку, як людини, котра дотична до хімії (якщо нічого не плутаю). Для цього наведу приклад декількох риторичних питан:
"Як дихати без повітря?", "Як напитись без води?" ))


А щодо торфу (рослинних решток кількарічного нашарування), то він може бути кислуватий, а азоту містить не так і багато. На "Фермі Кларксона" другий сезон, показували, що квасоля допомагає наситиит ґрунт, коли висаджена із іншими рослинами.


 17 days ago 

як підживити ґрунт без внесення добрив?

🤔 Заголовок у мене вийшов інтригуючий чи не так? Тепер для таких є модна назва - "клікбейт" 😆

то він може бути кислуватий

Є у торфу і інші недоліки. У нас із батьком склалося суб’єктивне враження, що разом з ним на грядку заноситься багато шкідників, які живуть у лісі. І схоже, що за зиму вони не перемерзають. Але це може бути і не так.

 17 days ago 

Заголовок у мене вийшов інтригуючий

Підманув мене заголовок))

О я дажа і не знав. У мене також невеликий ліс поряд є. Треба сходити