The Secret World of Socks

in #pl-fotografia6 years ago (edited)

duzym.jpg

Zastanawialiście się kiedyś, co robią skarpetki kiedy ich nie widzimy?

Tak, tak, te nasze zwykle, codzienne skarpety i te garniturowe i te takie wycięte co ubieramy do balerin jak przychodzi wiosna. Leżą grzecznie w szufladzie, pozwijane przez ludzkie ręce w kłębuszki?

Otóż nie.

Wieloletnie obserwacja skarpet dowodzi ich niezwykłej inteligencji . Każdy z nas bowiem zna sytuację kiedy zupełnie znienacka w skarpecie powstaje dziura, albo, jeszcze lepiej, zaraz po ubraniu zupełnie czystej, widać brązowe ślady noszenia, najczęściej na spodniej części. Albo i tez najgorsze, kiedy w zakamarkach skarpetkowych szwów, albo i innych zakamarkach jeśli nosimy bezszwowe, znajdziemy koralik albo kawałek czegoś niby małego ale cholernie uwierającego w stopę. Znane są również przypadki odnalezienia różnych ale i też tych samych skarpet w zupełnie niespodziewanych miejscach. Lodówka, odkurzacz, pod łóżkiem, czasami nawet ot po prostu na środku pokoju.

To niezbity dowód na to że skarpetki żyją. Wypełzają z szuflad najczęściej nocą, bo w szwach lub innych zakamarkach jeśli bezszwowe, maja ukryte oko widzące równie dobrze jak kocie. Wyżerają okruszki z talerza, szamocą się z kurzowymi tasmanami spod łóżka, a że to walka nierówna, często kończą z kontuzją w postaci przetarć i dziur. Zdarza się im również w tym nocnym szaleństwie zapomnieć i nie zawsze zdążą na czas powrócić do szuflad. Zamierają wtedy o świcie, kamienieją jak tolkienowskie trolle tam akurat gdzie udało im się dostać.

A choć żyją w stadzie to niezwykle rzadko dobierają się w pary.

Nawet dobrane, często po kąpieli w pralce przybierają formę singli. Znane są również przypadki kiedy to w akcie desperacji, najczęściej kiedy jesteśmy już spóźnieni, aranżowane są przypadkowe skarpetkowe małżeństwa. Niestety, związki tego typu bywają nietrwałe. Trwałość skarpecich związków zapewnia jedynie idealne dopasowanie kolorystyczne.

Prezentuje Wam podpatrzone u mnie na strychu ich typowe zachowania.

DSC_0042.jpg

DSC_0077.jpg

DSC_0091.jpg

DSC_0124.jpg

DSC_0138.jpg

DSC_0159.jpg

DSC_0208.jpg

DSC_0234.jpg

DSC_0239.jpg

DSC_0251.jpg

DSC_0263.jpg

DSC_0277.jpg

DSC_0292.jpg

DSC_0304.jpg

DSC_0318.jpg

DSC_0392.jpg

DSC_0408.jpg

DSC_0421.jpg

DSC_0433.jpg

DSC_0453.jpg

W role skarpecich przedstawicieli wcielili się Wiktoria Reszka i Alexey Torgunakov. Wiktorię juz poznaliście, krótko tylko więc o Alexim.

Studiował w Moscow State Academy of Choreography, swoją karierę rozpoczął w rosyjskim Teatrze Bolshoi. Był również członkiem zespołu Provincial Dances Theatre w Jekaterynburgu. Pracował między innymi z takim artystami jak: Angelin Preljocaj, Anna Piotrowska, Ivgi & Greben, Cecilia Moisio, Tatiana Baganova, Alexei Ratmansky, Jiri Kylian, Roland Petit, Yuri Grigorovich, Natalia Shirokova. Od 2014 roku jest członkiem zespołu Teatru ROZBARK. Zwycięzca w konkursie tanecznym "International Dance Competition Hellas" w Atenach (2007), wraz z Olegiem Stepanovem nominowany do rosyjskiej nagrody teatralnej „Złota maska” (2016) za choreografię do spektaklu „All that I can be”, a w 2018 za choreografię do spektaklu „Object in a distance”. W swojej pracy łączy różne dyscypliny sztuki, współpracował z artystami wizualnymi - Natalie Doomco, Anna Trish, Vladislav Sedletsky, Vladimir Glynin. Swój artystyczny język tworzy również w oparciu o video art, tworząc takie projekty jak „p-layers", „ready to change", „Liberation". Twórca video do spektaklu An on Bast "Life is a dancer and you are the Dance". Współpracował również z „The Bill concept store” w Poznaniu. Występował w Japonii, Korei Południowej, Emiratach Arabskich, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Anglii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Grecji, Luksemburgu, Słowenii, Ukrainie, Białorusi, Węgrzech. Prowadzi warsztaty i lekcje tańca w Polsce i za granicą. Uczy przede wszystkim tańca współczesnego, baletu i elementów improwizacji.

Backstage:

O kształt skarpet zadbała Dorota Pietrzyk, po raz kolejny realizująca moje tkaninowe pomysły, o materiał z planu niezawodny StanB.

DSC_0028.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0198_01.JPG

DSC_0211.JPG

DSC_0267.JPG

DSC_0269.JPG

DSC_0398.JPG

Sort:  

Przyłapane! Już wiem, gdzie uciekła moja połowa skarpet przy ostatniej przeprowadzce. Pewnie czuły się przy ucieczce, jakby złapały Pana Boga za... stopy!

Rewelacyjne zdjęcia jak zawsze, dzięki za inspirację.

piękne te odciśnięte na tkaninie detale ludzkiego ciała

Twój post został podbity głosem @sp-group. Kurator @julietlucy.

Congratulations @photo.ethernity! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 500 upvotes. Your next target is to reach 1000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Christmas Challenge - The party continues
Christmas Challenge - Send a gift to to your friends

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Super kolory

Thank you so much for sharing this amazing post with us!

Have you heard about Partiko? It’s a really convenient mobile app for Steem! With Partiko, you can easily see what’s going on in the Steem community, make posts and comments (no beneficiary cut forever!), and always stayed connected with your followers via push notification!

Partiko also rewards you with Partiko Points (3000 Partiko Point bonus when you first use it!), and Partiko Points can be converted into Steem tokens. You can earn Partiko Points easily by making posts and comments using Partiko.

We also noticed that your Steem Power is low. We will be very happy to delegate 15 Steem Power to you once you have made a post using Partiko! With more Steem Power, you can make more posts and comments, and earn more rewards!

If that all sounds interesting, you can:

Thank you so much for reading this message!

Congratulations @photo.ethernity! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!