Zna se ko je gazda Lige šampiona, PSŽ opet dobio "po ušima"!

in #steemitbalkan6 years ago (edited)

Real Madrid pokazao zbog čega je evropski prvak, dve pobede, neka se čuvajuFudbaleri Real Madrida plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su večeras na Parku prinčeva pobedili PSŽ rezultatom 2:1 (0:0).

Vodeći pogodak za Real postigao je Kristijano Ronaldo u 51. minutu, a izjednačio je Kavani u 71. Konačnih 1:2 postavio je Kasemiro u 80. minutu.

Trener Parižana Unaj Emeri odlučio je da na teren pošalje snažnu postavu, iako u ekipi nije mogao da bude povređenog Nejmara.

Areola - Dani Alveš, Markinjos, Tijago Silva, Berčiče - Mota (Pastore 59), Verati, Rabio - Di Marija (Draksler 76), Mbape (Dijara 85), Kavani.

S druge strane, Zinedin Zidan je bio primoran da "krpi" tim, pošto su Luka Modrić i Toni Kros tek za vikend prvi put trenirali sa ekipom posle povreda, pa su u veznom redu igrali Kasemiro, Kovačić, Lukas Vaskez i Asensio, u formaciji 4-4-2.
svi do kraja!Kejlor Navas - Karvahal, Ramos, Varan, Marselo - Kasemiro, Kovačić (Kros 71), Lukas Vaskez, Asensio (Isko 82) - Ronaldo, Benzema (Bejl 76).

Real je bio bolji tim u prvih 45 minuta, PSŽ je bio bezopasan, daleko od gola, Di Marija i Mbape su bili najopasniji, ali pošto je ostatak ekipe u fazi napada bio dobro zatvoren, morali su često da soliraju.

Madriđani su imali najbolju šansu u prvom poluvremenu, preko Benzeme koji je izašao sam na Areolu, ali je golman Parižana bio uspešniji.

PSŽ je uzvratio tek u finišu, Di Marija je opasno šutirao, istakao se i Kejlor Navas.

Na početku drugog poluvremena, Kristijano Ronaldo je rešio sve dileme oko plasmana dalje. Posle kontra napada, Asensio je fenomenalno proigrao Lukasa Vaskeza, a ovaj još lepše centrirao za Ronalda koji glavom zakucava za 0:1. PSŽ je morao da krene na sve ili ništa, Kavani je imao prvu veliku priliku u drugom poluvremenu, ali je Urugvajac danas bio prilično loš.

Emeri je pokušao izmenom da razdrma svoj tim, Pastore je ušao umesto Mote, ali je posle nekoliko minuta Verati nedopustivo ostavio ekipu na cedilu.

Italijan je već imao žuti karton zbog faula u prvom poluvremenu, a u 66. je nezadovoljan odlukom da mu Feliks Brih ne dosudi prekršaj, nasrnuo na sudiju i opravdano dobio drugu javnu opomenu i isključenje.

Ipak, PSŽ je uspeo da vrati nadu, u 71. minutu Kavani je uz mnogo sreće postigao pogodak, lopta se posle pravog karambola u petercu, od njegovog kolena odbila u gol za 1:1.

Real je svoju šansu čekao iz kontri, i posle takve jedne situacije, Benzema je išao sam na Tijaga Silvu, ali nije uspeo da ga pređe i loše je šutirao.

U 76. minutu, treneri su izveli nove izmene, Bejl je zamenio Benzemu, Di Marija je ušao umesto Drakslera.

U 80. minutu, sve je bilo gotovo, Kasemiro je uhvatio povratnu, lopta je opgodila Rabioa, prevarila Areolu i završila iza gol linije za 1:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, sve je bilo jasno, Real je zasluženo prošao u četvrtfinale.Screenshot_2018-03-06-22-54-12-1.png