MURINJOVA KATASTROFA Sevilja izbacila Junajted iz Lige šampiona, Džeko odveo Romu u četvrtfinale

in #steemitbalkan6 years ago

Fudbaleri Sevilje šokirali su Junajted u Mančesteru i pobedom sa 2:1 u revanšu osmine finala plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto je u prvom meču bilo 0:0. Roma je na svom terenu sa 1:0 eliminisala Šahtjor sa ukupnih 2:2 zbog gola više u gostima.

Mesta među osam najboljih već su ranije obezbedili Mančester siti, Real, Juventus i Liverpul, a njima se pridružio Aleksandar Kolarov sa "vučicom", ne i Nemanja Matić sa "crvenim đavolima".

Preostala dva mesta biće popunjena u sredu kada su na programu revanši između Čelsija i Barselone (1:1 prvi meč), odnosno Bajerna i Bešiktaša (5:0).

Junajted je doživeo katastrofu u Mančesteru, a Žoze Murinjo je doživeo i taktički poraz od Vićenca Montele. Trener Sevilje potpuno je nadigrao iskusnijeg kolegu i ključni potez povukao je uvođenjem francuskog napadača Ben Jedera, koji je španskom timu sa dva gola trasirao put u četvrtfinale.

Adut Sevilje na Old trafordu bio je i iskusni vezista Ever Banega, jer je Argentinac imao 711 uspešnih dodavanja (86 odsto uspešnosti), što je najviše u Ligi šampiona ove sezone. Ipak, prvi su zapretili domaći i to tako što je Lukaku šutirao pored gola na dodavanje Lingarda. Engleski napadač je bio vrlo agilan od početka i najveća opasnost po rivala, dok je pokušaj Rašforda iz petog minuta izblokiran.

Trgla se Sevilja i uzvratila tako što je Korea glavom poslao loptu preko prečke posle kornera Banege, a drugi pokušaj mu je izblokirao Bejli. Potpuno su se Andalužani oslobodili uvodnog pritiska, šut je oprobao i Vaskez, ali nije bilo posla za De Heu.

Gosti su preuzeli kontrolu na "Teatru snova" i zadavali glavobolju Murinju, pošto je Muriel uputio i šesti udarac ka golu "đavola", i taj je otišao van okvira. Najbolju šansu za Junajted propustio je Felaini kada je u 38. minutu vrlo dobro gađao pod prečku, ali je Serhio Riko još bolje sprečio pogodak.Screenshot_20180313-234143.jpg