Podcast — Odsłuch społeczny

in #engrave4 years ago

Tak się złożyło, że wiele osób musi ostatnio spędzać więcej czasu w domu. A czasem musimy wręcz z domu pracować. Na dłuższą metę cisza w takich sytuacjach się nie sprawdza, fajnie posłuchać muzyki, radia, a ostatnio podcastów.

Polecam Odsłuch społeczny

Odsłuch społeczny to podcasty o tematyce politycznej i społecznej. Rozmawiamy o najważniejszych wydarzeniach, skupiamy się na wartościach demokratycznych i staramy się lepiej rozumieć współczesne zjawiska.

https://www.odsluchspoleczny.pl/

Odsłuch społeczny, logo (odwrócone kolory) 2.png

Spotify
https://open.spotify.com/show/245UW2HHJ2CKRCXSPYSrvt

Odcinki:

Czym jest demokratyczny klub sportowy?

https://open.spotify.com/episode/0yQRghNUFQ89BIgDarO7w3

Przemysław Fura, członek stowarzyszenia „Alternatywny Klub Sportowy Zły” opowiada o tym sportowym i kulturalno-społecznym projekcie. Występują w nim piłkarze oraz piłkarki z różnych krajów i różnych wyznań. Na trybunach praskiego stadionu zasiadają staruszkowie, rodziny z dziećmi, fani w koszulkach Legii, punkowcy czy zupełni normalsi. Słowem — każdy jest tu mile widziany i tworzona jest przestrzeń, by czuć się jak u siebie. W 2019 roku „Zły” otrzymał nagrodę UEFA jako najlepszy amatorski klub sportowy.


Jaka Polska na plakacie?

https://open.spotify.com/episode/3CI7QQ4pGDgfAavzyqI8Kp

Rozmawiamy o plakatach (i innych gadżetach) towarzyszących nam w czasie kampanii wyborczych. Plakaty polityczne to m.in. obraz obaw i nadziei Polaków, roli kobiet w społeczeństwie oraz demonstracja siły partii politycznych. Zofia Smełka-Leszczyńska, autorka fanpejdża "Archiwum Polskiego Plakatu Politycznego", zdradzi nam skąd ma plan lekcji z Aleksandrem Kwaśniewskim, ile kosztują stare materiały z kampanii Unii Wolności i ile punktów programowych można zmieścić na jednym plakacie.


Gdzie zginęły autobusy?

https://open.spotify.com/episode/2N9iQu3cBRLLJjXut4UtRx

Olga Gitkiewicz, autorka książki „Nie zdążę”, opowiada o wykluczeniu transportowym, jego formach i skutkach. Co się dziej, gdy nie ma możliwości dojazdu... gdziekolwiek. Jak wpływa to na wybory życiowe osób mieszkających w małych miejscowościach, bez sprawnie działającego transportu publicznego.

Co stało się z funkcjonującym do początku lat dziewięćdziesiątych transportem publicznym, tzw „pekaesami”? Jak sobie poradziły z tym zagadnieniem inne państwa postkomunistyczne, jak Czechy? Dlaczego program rządu Prawa i Sprawiedliwości z 2018 roku, który przewidywał przeznaczenie środków budżetowych na odtworzenie transportu publicznego poza obszarem dużych miast, jest nieskuteczny?


Pierwotnie opublikowano na Fat.Music. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.12
JST 0.032
BTC 69516.92
ETH 3835.82
USDT 1.00
SBD 3.72