Mastering Trading Psychology: Emotional Discipline in Cryptocurrency Markets

market.png

[UAoriginal]

Психологія при торгівлі має велике значення, адже людські емоції в трейдингу дуже підступні й чекають на людину з обох боків, тобто коли все йде добре або не добре. Це щось подібно до дверцят у салуні, як в американських фільмах про ковбоїв на дикому заході. Такі дверцята відкриваються в обидва боки і їх можна порівняти із впливом на психіку. Негативні емоції можуть їх відкривати з одного боку, проте й позитивні, без належної підготовки, спроможні проходити крізь них з іншого. В результаті поведінка і рішення можуть бути не такими як хотілося б, що впливає також і на депозит. Тому, власне, фінансові ринки тримаються вже понад два століття, і попри те, що гроші перед самим носом, їх можуть взяти не всі, бо саме програють своїм же пристрастями.



Емоційні тригери

Умовно емоції можна розділити на позитивні та негативні. Позитивні переважно виникають коли все добре, тобто отримано прибуток або угода перебуває в плюсовому еквіті й депозит ніби зростає. Негативні, здебільшого через втрату депозиту або різного роду побоювання що можна упустити вигоду.

Саме психоемоційне навантаження може бути різне залежно від типу торгівлі. Наприклад, спот, де загалом однонаправлені позиції по типу "покупка й утримання", менш емоційний і не дає тих спокус, коли є кредитне плече і можливість хеджування й торгувати, отримуючи прибуток як від бай, так і сел позицій із високим ризиком, як це на ф'ючерсах.

Емоції та інші грані людської особистості

Ейфорія - це різного роду радість і насолода від успіху однієї або серії угод, котрі принесли прибуток або мають хороше плюсове еквіті. Це може приспати пильність, викликати самовпевненість і величність власного я. Призвести цим до ігнорування сигналів й відкриття угод як попало, жадібності й самовпевненості.

Жадібність - ще одна сильна людська особливість, скільки не було б, завжди мало. Отже, причини можуть бути виникнення як при ейфорії, але з тією різницею, що тоді менше помічаються об'єктивні сигнали та орієнтири й більше діяти власні бажання, від чого цілі по фіксації прибутку можуть бути хтозна де, куди ціна й не дістане за декілька найближчих років. Завищення ризиків і багато іншого.

Самовпевненість - теж базується на успіху або ще на чомусь, що може собі придумати людина. Тобто декілька угод в плюс або навіть торгових днів чи тижнів, що посилить ефект. І відчуття прийде само собою, що там може бути завжди й підштовхнути до ризиків чи ігнорування правил. Тож коли треба вийти з угоди чи обмежити втрати маленькою частинкою від депозиту, самовпевненість і уявна думка, що про ринок вже все відомо, захоче завадити більш раціональним твердженням і діям котрі треба зробити.

Надія - ще один стан, коли виникають хибні уявлення та бажання, що ціна відновиться чи піде в бажаному для відкритої угоди напрямку. Коли утримуються монети в холді або відкрита лонг позиція, то зниження ціни нижче покупки може викликати таке внутрішнє явище, як надія на вихід із просадки. Й одна справа коли це в межах визначених ризиків стоп лосу, й інша коли вже безпідставно просто людина надіється що ціна буде рости, а вона поступово падає. Тож для депозиту й психічного здоров'я це має мало користі.

Страх - це прям теж сильна емоція, але з негативного боку. І підштовхує людей до різних ірраціональних дій. Як приклад, завчасній фіксації прибутку, продажу активів коли пройде якась чутка або вихід з угоди при легеньких коливання, котрі й стоп лос не зачепили і є хороший сигнал для руху в потрібному напрямку, але страх вже підігнав до закриття угоди з деяким мінусом.

Паніка - відрізняється меншим контролем за своїми діями, якщо маючи трохи страху, людина розуміє, що робить, адже більше при свідомості, то під час паніки менше розбирається що до чого й може наклепати багато угод чи ще вчинити якісь торгові дії, котрі в спокійному стані ніколи б не зробила.

Емоції та стани не завжди проявляються у чистому вигляді, щоб було щось одне. Переважно це вони киплять і вирують. Залежно від ситуації на ринку, його динамічності та активності, разом із вчиненими діями та результатом. Вони спокійно накладаються одна на одну і мати різну силу впливу залежно від потрясіння, навіть довести до тільту.

Тільт

Тільт - як поняття зародилось ніби в покері, але це не точно. Проте як психологічне явище, виникає від різних психоемоційних навантажень, комбінування й накладання їх одну на одну. Тоді психіка починає працювати інакше. На відміну від паніки, котру легше в собі розпізнати й вгамувати, тільт самоідентифікувати куди важче. Тож при його настанні вся торгова стратегія, різні інструкції та мані менеджмент може бути до сраки. І чим сильніше людина буде триматись за емоції та бажання, тим більший ризик що він настане. А це вже поведінка не усвідомленої людини, а більше первісної, котра більше керується інстинктами. Тримаючись за різні переконання, як-то відігратись (повернути втрачене), що ринок повинен давати такій хорошій людині як я гроші і багато іншого. Людина в стані тільту взагалі не контролює певні свої дії, щодо торгових дій і в якості сигналів приймає все що сама захоче, як і завищення ризиків. І може так торгувати до завершення депозиту чи ліквідації позиції по яким недостатньо забезпечення.

Загалом є й деякі інші емоції та стани, проте в суть в усіх них одна, що вони призводять до різних імпульсивних та необґрунтованих торгових дій і несе великі ризики для депозиту й ментального здоров'я. Бо мислення вже тоді не раціональне.



Дослідження емоційної торгівлі

Знаючи про емоційний вплив можна розглянути декілька сценаріїв, щоб краще розуміти обставини коли це виникає та про наслідки. Буде описано переважно моменти, коли видно плаваючий еквіті відкритої угоди і є можливість спокійно отримувати прибуток від зростання та зниження ціни, а також хеджувати. Спот відрізняється в цьому плані дещо нижчим навантаженням і ризиками, бо в класичному варіанті немає кредитного плеча. Тож на спот ринку більше спокою та менше спокус перевищити ризик, але емоції, бажання та людська сутність нікуди не дівається.

Сценарій №1 (простий)
Після декілько торгових угод закритих в мінус. Звичайно це не приємно, окрім роздратування ще може виникнути бажання повернути втрачене й отримати багато грошей і в результаті кількість угод зростає як і ризик без аргументації з боку торгової стратегії та мані менеджемнту. Як результат, це може потягнути більші втрати, ніж відкритя лише однієї угоди й почекати результату або хоча б об'єктивно оцінити ситуацію.

Сценарій №2 (ейфорія)
Закрито декілька угод із хорошим приростом балансу. Звичайно переповнюють приємні відчуття і людині дуже добре. То чому б не пролонгувати цей ефект новими торговими угодами, ааджеринок так легко дає, що не потрібно й напружуватись. Просто натискаєш бай або сел і забираєш профіт. Саме в такі моменти, коли все добре. Пильність, дотримання торгової стратегії та якогось торгового плану, вже на другому плані й просто хочеться торгувати, щоб було приємно. Такі стани п'янять і заважають більш правильно вчинять дії, що є потенційним ризиком втратити отримане й розчаруватись, а там ще й емоційний розпач. Бо коли ціна піде проти таких угод, відкритих хто зна із яких міркувань, то й результат буде такий. Звичайно бува, й щастить, але глобальна статистика говорить про інше.

Виходячи із попереднього питання, можна зробити висновок, що на фінансових ринках людина має подолати себе, тобто

Сценарій №3
У трейдера є депозит $100, він збільшує кредитне плече й ризики. Йому деякий час щастить, навіть цілий місяць. І за цей час баланс сягнув понад $2000. Самовпевненість зросла достатньо, щоб розслабитись і прийти до думки, що ринок повинен постійно давати прибуток. Наступного місяця робиться не такий ретельний аналіз (а ринок до цього міг просто підіграти), ризики на одну угоду завищується і в результаті одна з угод повертає баланс до початкових $100 (це ще оптимістично). Одна із причин саме зростання самовпевненості, що поступово може призвести до дій котрі й не повинні були здійснюватись.

Сценарій №4
Коли в Україні москалі розбомбили підприємство з видобування солі, відбулась панічна її скупка в магазинах. Це при тому, що запасів вистачало, щоб при рівномірному споживанню поповнювати їх імпортом. Проте емоції зробили свою справу й вартість за кілограм солі значно зросла, створивши цим ще й тимчасовий дефіцит.

Сценарій №5 (страх)
По хорошому аналітичному прогнозу запас руху ціни повинен досягнути $21, а нинішня ціна $18. Трейдер купує хорошим обсягом по $17.85, після легенького відкату. Відбувається поступове зростання до $19 і трейдера бере страх втратити те що є, тож він закриває угоду по цій ціні, а ринок проходить далі легко аж до $25. Що в накопичившись може породити розчарування від упущеної вигоди, ще й страх її упустити в майбутньому. Тому трейдер знову купує, але вже на верху ринку очікуючи, що ціна продовжить сходження, але вона собі розвертається й спрацьовує стоп лос. Або інакший варіант. Купує вигідно, але завищує рівень тейк профіт, встановлюючи його вище ніж ціна може дістатись, лише тому, щоб не упустити вигоду, ігноруючи реальні сигнали й цілі.

Сценарій №6
Відкривається одна угода, по якій спрацьовує стоп лосс. І так декілька підряд. Виникає неприємна емоція і бажання відігратись, при цьому виконується багато угод із завищеним ризиком, щоб швидше повернути втрачене в надії, що ціна буде рости, але вона розвертається і знову забирає їх. А якби просто відпочити, після серії неприбуткових торгів, то результат був би кращий, принаймні можна уникнути зайвих витрат.

Сценарій №7
Після відкриття угоди ціна пішла в збитковому напрямку, а стоп лос було не виставлено, відключено або пересунуто в надії що ціна відновиться. Результатом може бути ще більша просадка, бо лише керуючись надією було порушено здорові засади мані менеджменту скорочення збитків та ризиків на одну угоду. Загалом це теж небезпечно, коли є страх закрити збиткову угоду і низькими шансами себе врятувати, ще й плекати надію що все буде добре й просто чекати результату.

Трішки підбивши підсумок, можна ключові моменти. Це те, що емоції заважають розуму, і об'єктивність торгових рішень від цього може бути не належної якості, які несуть ризики для психічного здоров'я та депозиту. Якщо вони будуть чергуватись і накладатись одна на одну, то навіть є загроза виникнення тільту. Коли настає щось подібне, то визначити це і справитись із цим, вийшовши із подібного стану, значно важче ніж поступово підготовлюватись і напрацьовувати навички самоконтролю та дисципліни. На цю тему є цікаве твердження, що торговий радник чи бот, який торгує самостійно значно довше зливає депозит ніж людина, бо не керується емоціями.



Підготовка

Щоденна рутина

Із емоційними викликами та психологічним навантаженням зустрічаються не тільки новачки, а й досвідчені трейдери. Тому багато чого допомагають усунути щоденні дії, котрі краще впроваджувати в повсякденне життя. Їх можна розділити на декілька категорій:

  • Спосіб життя - до якого належить, харчування, мікробіологічний стан робочого приміщення, стан повітря та деякі інші фактори включаючи індивідуальні особливості. Це значить, що багато чого залежить від забезпечення організму необхідними вітамінами. Котрі впливають на мислення та витримку ментальних навантажень, бо повсякденний трейдинг добряче напружує й вимагає витривалості. Щоб було достатньо свіжого кисню. Рекомендовано помірні фізичні вправи, щоб був кращий кровообіг та загальна бадьорість.
  • Планування та аналітика - дуже добре допомагає прописаний алгоритм власних дій при настанні тих чи інших ситуацій, як-то зміна тренду, просадка, серія прибуткових угод чи навпаки, відпочинок, періодичні розминки. Ведення розширеного торгового щоденника, котрий містить не тільки інформацію про угоди й емоційний стан, за якого вони були здійснені. Визначення основних цілей по прибутку на день, тиждень та місяць. Відпочинок.
  • Самостійне тренування психіки - це різні додаткові методи та заходи, котрі спрямовані підвищити стійкість до навантажень, мати добру концентрацію уваги, навчитись краще себе слухатись і виконувати свої вказівки й команди коли потрібно, щоб вчасно фіксувати прибуток або мінімізувати ризики, в тому числі ліквідацією угод із просадкою.

Навіть другий пункт, добре допомагає усунути деякі зайві емоції та дії, звичайно за умови розуміння аналізу й поведінки фінансового інструменту, а це можу бути й простенька стратегія, але психологія й дисципліна буде відігравати дуже важливу роль.

Що краще робити щоденно? (простий алгоритм)
До торгівлі краще підходити із чистим розумом без зайвих турбот, думок та переживань. Тож перед початком краще зробити невелику фізичну розминку і якісь підходящі вправи аутотренінгу чи ще чогось, що дозволяє позбутись зайвого й з чистою свідомістю перейти до аналізу та торгівлі. Аналізуючи встановлювати реальні цілі для запланованих угоди. Також розробити план дій на різні ситуації, якщо не було розроблено. Встановити фінансові цілі на день, тиждень, місяць по прибутку та втратам. А коли вони вже прописані днями раніше, то лише порівнювати ризики та ціновий тейк профіт відповідно до них. Наприклад, якщо прибуток або втрати досягне x суми, то можна не торгувати, бо потрібно відпочити й привести себе до ладу. Адже в обох випадках, це може вплинути на подальший результат, але із різних сторін, як-то надмірна самовпевненість та бажання отримувати насолоду від ейфорії що захоплює та заважає мислити раціонально, чи теж саме, але від бажання відігратись чи різного роду страху. Також час від часу відволікатись і робити хоча б легеньку розминку та провітрювати кімнату чи виходити по можливості на свіже повітря.

І обов'язково вести щоденник з датою та іншою інформацією про угоди: ціна входу/виходу, час відкриття/закриття, інструмент, причини входу/виходу, отриманий прибуток/збиток, комісію, навіть емоційні стан до/після і навіть якщо він став причиною якоїсь торгової дії. Щоденник виконує декілька завдань одночасно. Дисциплінує, бо все потрібно записувати, тож це може скоротити бажання щось робити навмання. Надає обширну інформацію про себе, аналітичні успіхи, стан депозиту, реагування на певні події чи вплив їх на прийняття рішень і багато іншого. Збір подібної статистики буде тільки покращувати розуміння себе і звичайно покращувати планування, результати й свою поведінку.

Тож узагальнено основні аспекти щоденної рутини це:

  • Налаштування на робочий день фізичними та ментальними вправами;
  • Планування;
  • Ведення щоденника;
  • Відпочинок та здорове харчування;
  • Відмовитись під час торгівлі від речовин що впливають на свідомість, реакцію та мислення, як-то алкоголь та деякі інші (це навіть можуть бути лікарські препарати чи рослини).
  • Тренування виконання поведінкових дій, хоча б на демо чи паперовій торгівлі, щоб мозок краще налаштовувався й знав що йому робити.

Навіть ці прості дії зі щоденним дотриманням і виконанням значно покращують самопочуття й усувають деякі емоційні тригери або підвищують поріг витривалості. Бо готовий алгоритм дій для торгівлі та співмірні ризики відповідно до розміру депозиту та встановлення реального тейк профіту, додають більше спокою та усувають панічні настрої. Бо є знання, що і як робити, а щодо прибутку є конкретна ціль і можна уникнути жадібності бажаючи всіх грошей світу, бо верхньої межі ніби й немає, та без зайвого напруження спокійно закривати або захищати угоди в значно кращому стані. Навіть коли спрацює стоп лос, то буде знання, що є певна кількість спроб, щоб отримати прибуток.

Це значно краще в порівнянні, якщо нічого взагалі не робити й просто тицяти навмання бай та селл і кожного разу страждаючи надіятись, боятись і чекати диви або насолоджуватись випадковими успіхами, що можуть не тривати довго, бо ринок добре й безжально вміє давати уроки, а ціна їм власний депозит та нерви. Тож краще до цього підготуватись завчасно, адже це не розвага якась, а цілком серйозна робота.

Якщо говорити про значно краще загартування себе, то в цьому напрямку варто самовдосконалюватись і просто щоденником та легкими вправами не обійтись.

Подолання психологічних бар'єрів

Подолання психологічних бар'єрів як правило усувається в першу чергу практичним набором знань. Як то кажуть: "Щоб навчитись плавати, потрібно зайти у воду". Спочатку на рахунку типу демо чи паперовий. Щоб розібратись із функціоналом, поведінкою ринку та роботою сигналів, набрати статистичну базу за допомогою ведення щоденника. А тоді поступово переходити до реального рахунку, але із мінімальним лотом чи обсягом на одну угоду. Це навіть може бути депозит на центовому рахунку, де $10 доларів будуть як 1000, чого вистачить для тренування на довго. На криптобіржах є ф'ючерси, котрі дозволяють брати кредитне плече й виконувати угоди на один долар, ніби їх п'ять. Десяти доларів вистачить трохи на менше, але то залежить й від інших факторів. Проте різниця демо й реальної, полягає у психологічному навантаженні та інтересу до прибутку. На демо все тихо й спокійно, ні емоцій зайвих, ні бажань, бо є розуміння, що то тільки цифри. І зовсім інша торгівля починається на реальному, бо тоді вступає в гру людська сутність і її багатогранними мінливостями, а також більший вплив із боку колективного несвідомого.

Помічено, що коли волатильність зростає, разом із вливанням капіталу, людські пристрасті вирують значно сильніше й багатьох це також може підштовхнути до дій не зовсім розумних.

Щодо FOMO, то найлегше й найпростіше, це просто відмовитись і забути, як це підраховувати не отриману вигоду в грошовому еквіваленті (навіть подумки), а рахувати тільки те, що записано до щоденника, тобто виконані угоди. Тоді воно само собою відпаде.

Загалом психологічні бар'єри можна усунути, ще до того як вони виникнуть, організувавши правильний алгоритм мислення та дій. Легко й просто, потрібно лише робити це постійно із самого початку.

Розвиток психологічної стійкості

Цікавий момент в тому, що в книгах чи інших уроках по трейдингу, зазвичай увага спрямована на аналіз різного роду та його методи. Подекуди згадується ведення щоденника, план, дисципліна, та мані менеджмент, але майже нічого про підвищення психологічної стійкості, тобто як справлятись із психологічним навантаженням від торгівлі. Лише необхідність потрібної кількості відпочинку та мати якесь хобі, щоб перемкнути увагу й також за його допомогою релаксувати й займати голову чимось іншим. Пошукавши, можна знайти окремі курси, платні, із психологічним спрямуванням, направленим на власну особистій і її ментального загартування. Там багато різного, навіть згадується НЛП. А чи потрібні платні курси? Це вже особиста справа, бо вони, за умови дійсно корисної змістовності, міститимуть краще відібрану й структуровану інформацію та підібрані методи, які можна застосовувати без додаткових пошуків, але можна таки зробити це безоплатно й знайти собі дещо корисне.

Основні принципи загартування психіки базуються на:

  • Зняття напруги, тобто усуненні негативних аспектів, можна ще сказати очищення від них і того що назбиралось та заважає - ментального вантажу;
  • Розслаблення психологічно та фізично, щоб почався процес відновлення на клітинному рівні й прибрався зовнішній тиск, що був під час торгівлі;
  • Гармонізація для приведення в стан спокою та рівноваги, щоб погляд був ясним та об'єктивним, а психіка зміцнювалась.

Дотримуючись цього і регулярно практикуючи, можна зміцнити психологічну стійкість. З часом розвантажуватись значно швидше й відновлюватись належним чином, що поступово підвищує стійкість до зовнішніх навантажень, в тому числі торгових викликів. Особливо в сукупності із правильно запланованою і проведеною щоденною рутиною. А самі вправи та методи, можна знайти на просторах інтернету. Наприклад, ті ж аутотренінги, там є багато чого для зняття фізичної наруги разом із емоційною. Додати до цього щось для релаксації й розслаблення, адже теж безліч варіантів, медитація в тому числі. А потім закріпити це гармонізацію, просто підібравши відповідно позитивний стан, який у вас був і занурити себе в нього, щоб психіка переналаштувалась. Все можна знайти у відкритому доступі й підібрати собі на власний смак.



Висновок
На ринку та й в житті, людина для себе є найсильнішим суперником, тож на ринку потрібно перемогти саме себе. Велику роль в цьому відіграють емоції, бажання та різні особисті людської сутності, що може суттєво впливати на поведінку та торговий результат. Щоб покращити ситуацію, потрібно починати правильно або впроваджувати дієвіші методи мислення та організації щоденної праці, бо трейдинг це теж робота. Базовий пакет трейдера, має бути як частиною способу життя, що само собою усуває деякі емоційні патерни або підвищує стійкість до них. Додаткові тренування психіки доступні кожному й вони можуть значно покращити самопочуття та опір до зовнішніх впливів, але це потрібно робити регулярно - просто, проте постійно про це пам'ятати. І добре те, що різних методів є багато, потрібно лише підібрати, щось собі до смаку. І щоденна торгівля піде краще.

А якщо й виникне шокуючи досвід під час торгівлі чи якийсь психологічний бар'єр, то почати спочатку: зняти напругу, відпочити, прийти в гармонію, а потім демо торгівля або угоди із мінімальним лотом, концентруючи увагу на технічному виконанні всіх аспектів щоденної рутини й тоді впевненість повернеться та буде значно більше досвіду для нових викликів.

А якщо це не ваше, таке буває, то краще знайти собі щось до душі, а щоб продати, отримані від постингу монети STEEM, багато ума не потрібно.



[ENtranslated by AI]

Psychology in trading is of great importance, as human emotions in trading are very insidious and await a person from both sides, that is, when everything is going well or not. It's something like the saloon doors in American cowboy movies. Such doors open in both directions and can be compared to the impact on the psyche. Negative emotions can open them from one side, but positive ones, without proper preparation, can pass through them from the other. As a result, behavior and decisions may not be as desired, which also affects the deposit. Therefore, the financial markets have been holding on for over two centuries, and despite the fact that money is right in front of your nose, not everyone can take it, because they lose it to their own passions.

Emotional Triggers

Emotions can be conditionally divided into positive and negative. Positive ones usually arise when everything is good, that is, a profit is received or the deal is in a positive equity and the deposit seems to be growing. Negative ones, mostly due to the loss of the deposit or various fears that one can miss the benefit.

The psycho-emotional load itself can be different depending on the type of trading. For example, spot, where generally one-way positions like "buy and hold" are less emotional and do not give those temptations when there is leverage and the ability to hedge and trade, making a profit from both buy and sell positions with high risk, as it is on futures.

Emotions and Other Facets of Personality

Euphoria is a kind of joy and pleasure from the success of one or a series of deals that have brought profit or have a good positive equity. This can lull vigilance, cause self-confidence and the greatness of one's own self. Lead to this by ignoring signals and opening deals as they come, greed and self-confidence.

Greed is another strong human trait, no matter how much there is, there is always too little. So the reasons can arise both in euphoria, but with the difference that then less notice objective signals and guidelines and more act their own desires, from which the goals for fixing profits can be who knows where, where the price will not reach for several years to come. Overestimation of risks and much more.

Self-confidence is also based on success or something else that a person can imagine for themselves. That is, several deals in the plus or even trading days or weeks, which will enhance the effect. And the feeling will come by itself that there can always be something there and push to risks or ignoring the rules. So when you need to exit a deal or limit losses with a small portion of the deposit, self-confidence and the imaginary thought that everything is already known about the market will want to interfere with more rational statements and actions that need to be taken.

Hope is another state when there are false ideas and desires that the price will recover or go in the desired direction for the open position. When holding coins in hold or an open long position, a drop in price below the purchase can cause such an internal phenomenon as hope to exit the drawdown. And one thing when it is within the defined stop loss risk limits, and another when a person just hopes that the price will grow, and it gradually falls. So for the deposit and mental health, this is of little use.

Fear is also a strong emotion, but from the negative side. And it pushes people to various irrational actions. For example, premature profit-taking, selling assets when some rumor passes or exiting a deal with slight fluctuations that did not even touch the stop loss and there is a good signal for movement in the right direction, but fear has already pushed to close the deal with some minus.

Panic differs in less control over one's actions, if having a little fear, a person understands what he is doing, because he is more conscious, then during a panic he understands less what is what and can make a lot of deals or even commit some trading actions that he would never do in a calm state.

Emotions and states do not always manifest themselves in their pure form, so that there is something one. Mostly they boil and swirl. Depending on the situation in the market, its dynamics and activity, together with the actions taken and the result. They calmly overlap each other and have different strength of influence depending on the shock, even to bring to a tilt.

Tilt

Tilt - as a concept was born, it seems, in poker, but not exactly. However, as a psychological phenomenon, it arises from various psycho-emotional loads, their combination and overlapping. Then the psyche begins to work differently. Unlike panic, which is easier to recognize and calm down in oneself, tilt is much harder to self-identify. So when it sets in, the entire trading strategy, various instructions and money management can go to hell. And the stronger a person will cling to emotions and desires, the greater the risk that it will come. And this is already the behavior of an unconscious person, but more of a primitive one, which is more guided by instincts. Clinging to various beliefs, such as recouping (returning the lost), that the market should give money to such a good person like me and much more. A person in a state of tilt does not control certain of their actions at all, regarding trading actions and accepts as signals everything that they themselves want, as well as overestimating risks. And they can trade this way until the end of the deposit or the liquidation of positions for which there is insufficient collateral.

In general, there are also some other emotions and states, but the essence in all of them is one, that they lead to various impulsive and unjustified trading actions and carry great risks for the deposit and mental health. Because thinking is no longer rational at that point.



Exploring Emotional Trading

Knowing about the emotional impact, you can consider several scenarios to better understand the circumstances when this arises and the consequences. Mostly, moments will be described when the floating equity of an open position is visible and there is an opportunity to calmly make a profit from the rise and fall in price, as well as to hedge. Spot differs in this regard with a slightly lower load and risks, because in the classic version there is no leverage. So in the spot market there is more calm and fewer temptations to exceed the risk, but emotions, desires and human essence do not go anywhere.

Scenario #1 (simple)
After several trading deals closed in the minus. Of course, this is unpleasant, in addition to irritation, there may also be a desire to recoup the losses and make a lot of money, and as a result, the number of deals increases, as well as the risk without argumentation from the trading strategy and money management. As a result, this can lead to greater losses than just opening one deal and waiting for the result or at least objectively assessing the situation.

Scenario #2 (euphoria)
Several deals with good balance growth have been closed. Of course, pleasant feelings overwhelm and the person feels very good. So why not prolong this effect with new trading deals, since the market gives so easily that you don't even need to strain. Just click buy or sell and take the profit. It is precisely in such moments, when everything is good. Vigilance, adherence to the trading strategy and some trading plan are already in the background and you just want to trade to feel good. Such states intoxicate and prevent more correct actions, which is a potential risk of losing what has been gained and becoming disillusioned, and there is also emotional despair. Because when the price goes against such deals, opened who knows for what reasons, the result will be the same. Of course, sometimes it's lucky, but the global statistics say otherwise.

Based on the previous question, we can conclude that in the financial markets a person must overcome themselves, that is,

Scenario #3
The trader has a deposit of $100, he increases the leverage and risks. For some time he is lucky, even for a whole month. And during this time, the balance reached over $2,000. Self-confidence has grown enough to relax and come to the conclusion that the market should constantly bring profit. The next month, a less thorough analysis is done (and the market could just play along), the risks for one deal are overestimated and as a result, one of the deals returns the balance to the initial $100 (this is still optimistic). One of the reasons is precisely the growth of self-confidence, which can gradually lead to actions that should not have been carried out.

Scenario #4
When the Russians bombed a salt mining enterprise in Ukraine, there was a panic buying of salt in stores. This despite the fact that there were enough reserves to replenish them with imports at a uniform consumption. However, emotions did their job and the cost per kilogram of salt increased significantly, creating a temporary shortage as well.

Scenario #5 (fear)
According to a good analytical forecast, the price movement range should reach $21, and the current price is $18. The trader buys a good volume at $17.85, after a slight pullback. There is a gradual increase to $19 and the trader is gripped by the fear of losing what he has, so he closes the deal at this price, and the market easily passes further up to $25. Which, when accumulated, can give rise to disappointment from the missed opportunity, and even the fear of missing it in the future. Therefore, the trader buys again, but already at the top of the market, expecting the price to continue to rise, but it reverses and the stop loss is triggered. Or another option. He buys profitably, but overestimates the take profit level, setting it higher than the price can reach, just to not miss the opportunity, ignoring real signals and goals.

Scenario #6
One deal is opened, on which the stop loss is triggered. And so several in a row. An unpleasant emotion arises and the desire to recoup, while many deals are executed with an overestimated risk, in order to quickly return the lost in the hope that the price will rise, but it reverses and takes them away again. And if you just rested after a series of unprofitable trades, the result would be better, at least you can avoid unnecessary expenses.

Scenario #7
After opening a deal, the price went in a loss direction, and the stop loss was not set, turned off or moved in the hope that the price would recover. The result may be an even greater drawdown, because guided only by hope, the healthy principles of money management to reduce losses and risks per deal were violated. In general, this is also dangerous when there is a fear of closing a losing deal and low chances of saving oneself, and also cherishing the hope that everything will be fine and just waiting for the result.

Summing up a bit, we can highlight the key points. This is the fact that emotions interfere with reason, and the objectivity of trading decisions from this may not be of proper quality, which carries risks for mental health and the deposit. If they alternate and overlap each other, there is even a threat of tilt. When something similar happens, to identify it and cope with it, getting out of such a state, is much more difficult than gradually preparing and developing self-control and discipline skills. On this topic, there is an interesting statement that a trading advisor or bot that trades independently loses the deposit much longer than a person, because it is not guided by emotions.



Preparation

Daily Routine

Emotional challenges and psychological stress are encountered not only by beginners, but also by experienced traders. Therefore, many things help to eliminate daily actions that are better to implement in everyday life. They can be divided into several categories:

  • Lifestyle - which includes nutrition, the microbiological state of the workplace, air quality and some other factors, including individual characteristics. This means that a lot depends on providing the body with the necessary vitamins. Which affect thinking and endurance of mental loads, because everyday trading is quite stressful and requires endurance. To have enough fresh oxygen. Moderate physical exercises are recommended for better blood circulation and general vigor.
  • Planning and Analytics - a well-written algorithm of one's own actions when certain situations arise, such as a change in trend, drawdown, a series of profitable deals or vice versa, rest, periodic warm-ups, is very helpful. Keeping an extended trading diary that contains not only information about deals and the emotional state in which they were made. Setting the main profit goals for the day, week and month. Rest.
  • Self-training of the psyche - these are various additional methods and measures aimed at increasing resistance to stress, having good concentration of attention, learning to better listen to oneself and follow one's own instructions and commands when necessary, in order to timely fix profits or minimize risks, including the liquidation of deals with drawdown.

Even the second point, helps to eliminate some unnecessary emotions and actions, of course, provided that there is an understanding of the analysis and behavior of the financial instrument, and this can be a simple strategy, but psychology and discipline will play a very important role.

What is better to do daily? (simple algorithm)
It is better to approach trading with a clear mind, without unnecessary worries, thoughts, and experiences. So before starting, it is better to do a small physical warm-up and some suitable self-training exercises or something else that allows you to get rid of the unnecessary and move on to analysis and trading with a clear mind. When analyzing, set realistic goals for the planned transactions. Also, develop an action plan for different situations, if it has not been developed. Set financial goals for the day, week, and month for profit and loss. And when they are already written down a few days earlier, just compare the risks and the price take profit accordingly. For example, if the profit or loss reaches a certain amount, you can stop trading, because you need to rest and get yourself together. After all, in both cases, this can affect the further result, but from different sides, such as excessive self-confidence and the desire to enjoy the euphoria that captures and prevents rational thinking, or the same, but from the desire to recoup or various fears. Also, from time to time, distract yourself and do at least a light warm-up and air the room or go outside if possible.

And be sure to keep a daily journal with the date and other information about the transactions: entry/exit price, opening/closing time, instrument, reasons for entry/exit, profit/loss received, commission, even emotional state before/after, and even if it became the reason for some trading action. The diary performs several tasks at once. It disciplines, because everything needs to be written down, so this can reduce the desire to do something randomly. Provides extensive information about yourself, analytical successes, deposit status, response to certain events or their impact on decision-making, and much more. Collecting such statistics will only improve your self-understanding and, of course, improve your planning, results, and behavior.

So, in summary, the main aspects of the daily routine are:

  • Setting up for the working day with physical and mental exercises;
  • Planning;
  • Keeping a diary;
  • Rest and healthy eating;
  • Refusal to use substances that affect consciousness, reaction, and thinking, such as alcohol and some others (these can even be medications or plants).
  • Training the execution of behavioral actions, at least on a demo or paper trading, so that the brain is better tuned and knows what to do.

Even these simple actions with daily adherence and implementation significantly improve well-being and eliminate some emotional triggers or increase the threshold of endurance. Because a ready-made algorithm of actions for trading and commensurate risks according to the size of the deposit and setting a realistic take profit, add more peace and eliminate panic moods. Because there is knowledge of what and how to do, and in terms of profit, there is a specific goal, and you can avoid greed, wanting all the money in the world, because there seems to be no upper limit, and without unnecessary tension, calmly close or protect transactions in a much better state. Even when the stop loss is triggered, there will be knowledge that there are a certain number of attempts to make a profit.

This is much better compared to doing nothing at all and just randomly clicking buy and sell and suffering every time, hoping, fearing, and waiting for miracles or enjoying random successes that may not last long, because the market knows how to give lessons well and ruthlessly, and the price is their own deposit and nerves. So it's better to prepare for this in advance, because this is not some kind of entertainment, but quite serious work.

If we talk about significantly better self-improvement, then in this direction it is worth self-improving and a diary and light exercises will not be enough.

Overcoming Psychological Barriers

Overcoming psychological barriers is usually eliminated primarily by a practical set of knowledge. As they say: "To learn to swim, you need to go into the water." First, on a demo or paper account. To understand the functionality, market behavior, and the work of signals, to collect a statistical base with the help of keeping a diary. And then gradually move to a real account, but with a minimum lot or volume per transaction. This can even be a deposit on a cent account, where $10 will be like 1000, which will be enough for long-term training. On cryptocurrency exchanges, there are futures that allow you to take leverage and make transactions for one dollar, as if there were five of them. Ten dollars will be enough for a little less, but it also depends on other factors. However, the difference between demo and real is in the psychological load and the interest in profit. On the demo, everything is quiet and calm, no extra emotions, no desires, because there is an understanding that these are just numbers. And a completely different trading begins on the real one, because then the human essence and its multifaceted variability come into play, as well as a greater influence from the collective unconscious.

It has been noticed that when volatility increases, along with the inflow of capital, human passions rage much stronger, and many can also be pushed into not entirely reasonable actions.

As for FOMO, the easiest and simplest thing is to just refuse and forget, how to calculate the unrealized benefit in monetary terms (even in thought), and count only what is recorded in the diary, that is, executed transactions. Then it will go away by itself.

In general, psychological barriers can be eliminated even before they arise, by organizing the right algorithm of thinking and actions. It's easy and simple, you just need to do it constantly from the very beginning.

Development of Psychological Resilience

An interesting point is that in books or other trading lessons, the focus is usually on the analysis of various kinds and its methods. Occasionally, the mention of keeping a diary, a plan, discipline, and money management, but almost nothing about increasing psychological resilience, that is, how to cope with the psychological burden of trading. Only the need for the right amount of rest and having some hobby to switch attention and also use it to relax and occupy the mind with something else. Searching, you can find separate courses, paid, with a psychological orientation, aimed at one's own personality and its mental hardening. There is a lot of different things there, even NLP is mentioned. But do you need paid courses? This is a personal matter, because they, provided that the content is really useful, will contain better selected and structured information and selected methods that can be applied without additional searches, but you can still do this for free and find something useful for yourself.

The basic principles of mental hardening are based on:

  • Stress relief, that is, the elimination of negative aspects, you can also say the cleansing of them and what has accumulated and interferes - the mental load;
  • Psychological and physical relaxation, so that the process of recovery at the cellular level begins and the external pressure that was during trading is removed;
  • Harmonization to bring to a state of calm and balance, so that the view is clear and objective, and the psyche is strengthened.

By adhering to this and regularly practicing, you can strengthen your psychological resilience. Over time, you will be able to unload much faster and recover properly, which will gradually increase resistance to external loads, including trading challenges. Especially in combination with a properly planned and carried out daily routine. And the exercises and methods themselves can be found on the Internet. For example, the same self-training, there is a lot of it for relieving physical stress along with emotional. Add to this something for relaxation and relaxation, because there are also many options, including meditation. And then consolidate this harmonization, just by selecting the appropriate positive state that you had and immerse yourself in it, so that the psyche is reconfigured.

Everything can be found in the public domain and selected to your own taste.



Conclusion
In the market and in life, a person is their own strongest opponent, so in the market you need to defeat yourself. Emotions, desires, and various aspects of human essence play a big role in this, which can significantly affect behavior and trading results. To improve the situation, you need to start correctly or implement more effective methods of thinking and organizing daily work, because trading is also a job. The basic package of a trader should be a part of the way of life, which in itself eliminates some emotional patterns or increases resistance to them. Additional mental training is available to everyone and can significantly improve well-being and resistance to external influences, but it needs to be done regularly - simply, but constantly remembering about it. And it's good that there are many different methods, you just need to choose something to your liking. And daily trading will go better.

And if a shocking experience during trading or some psychological barrier arises, then start from the beginning: relieve tension, rest, come into harmony, and then demo trading or transactions with a minimum lot, focusing attention on the technical implementation of all aspects of the daily routine, and then confidence will return and there will be much more experience for new challenges.

And if this is not for you, it happens, then it is better to find something to your liking, and to sell, the coins received from posting STEEM do not require much mind.



#ukraine #cryptoacademy-s22w1 #club5050 #crypto #academy #steem #trading #psychology

Sort:  
Loading...