Білокрилка

in Ukraine on Steem9 hours ago

IMG_20260626_210040.jpg

Привіт, друзі! От сьогодні ще не була та максимальна спека, яку нам прогнозували, але здавалося, що вона вже настала. Якщо не помиляюся, вдень було близько +28 °C у тіні. А що вже говорити про сонце...

Найцікавіше, що завтра обіцяють ще спекотніше, а в неділю взагалі прогнозують до +39 °C.

Мене навіть здивувало, що в застосунку повітряних тривог прийшло окреме попередження про сильну спеку. Зазвичай там повідомляють про заморозки, грози, град чи сильний вітер, а от попередження про спеку я, здається, побачив уперше.

Тож не дивно, що все навколо буквально вигорає. Якщо не поливати газон, він дуже швидко жовтіє. Сьогодні я саме косив його й добре було видно різницю. Там, де трава хоча б пів дня перебуває в тіні будинку, вона ще зелена й гарно росте. А на відкритому сонці вже починає висихати.

Хотілося б, щоб усе подвір'я виглядало однаково гарно, але автоматичної системи поливу в нас немає. А вручну поливати ще й газон просто не вистачає часу.

Увесь вільний час зранку або ввечері йде на полив городу, теплиці, грядок, троянд та інших квітів. Цього добра в нас вистачає. Дружина дуже любить квіти, та й мені вони подобаються, тому без поливу ніяк. А газон уже поливається за залишковим принципом. Якщо чесно, то ні часу, ні сил на нього вже не вистачає.

У таку спеку будь-яка робота перетворюється на справжній подвиг. Варто лише трохи фізично попрацювати — і вже весь мокрий від поту. Навіть така, здавалося б, проста справа, як обривати вишні, виявилася нелегкою. Треба буквально продиратися крізь густі гілки заради кількох ягід. Самих вишень цього року небагато — весняні заморозки зробили свою справу. Але шкода залишати їх на дереві, тому збираємо все, що вродило.

Ці вишні солодкі, хоча приємна кислинка в них усе одно відчувається. Я сьогодні трохи ними поласував просто під час збирання, а вже пізніше зрозумів, чому почалася печія. У мене й без того підвищена кислотність, а якщо ще добре наїстися кисленького, то організм одразу про це нагадує.

А вже після цього довелося ще й виймати кісточки з вишень. Ягоди були настільки соковитими, що, хоч як я старався працювати акуратно, руки стали темно-червоними від соку.

Навіть сфотографував цей «результат роботи». Точніше, сфотографувала дружина. Але фото вона мені ще не скинула, тож доведеться вам повірити на слово.

IMG_20260626_205954.jpg

Крім того, сьогодні довелося ще обробити капусту інсектицидом. На ній з'явився дуже неприємний шкідник — білокрилка. Цієї дрібної білої мошкари було настільки багато, що коли я обприскував капусту акумуляторним обприскувачем, потік повітря буквально здіймав її хмарою. Здалеку це виглядало так, ніби з капусти висипається якась біла крупа. Насправді ж це були тисячі маленьких комах.

IMG_20260626_204240-COLLAGE.jpg