Як виживають дерева взимку?
Усім привіт!
Сьогодні під час прогулянки з Мушкою звернула увагу на дерева. Я рухалася і мерзла ... А як же дерева? Вирішила знайти відповіді на свої запитання...
Ви замислювалися про те, що взимку, коли мороз і вітер, не хочеться носа висовувати з дому. А як дерева переносять зиму? У нас ноги - якщо не так - втекли, сховалися в теплій квартирі... Я дізналася, що широколистяні листопадні дерева скидають листя взимку, щоб скоротити втрату води. Більшість дерев з голчастим листям, відомих як хвойні, зберігають голки цілий рік, за винятком модрини та лисого кипарису, які втрачають тільки старі, пошкоджені голки.
Сьогодні зацікавило мене питання про те, що наші живі дерева роблять узимку? Що для них зима – летаргічний сон? Чи бояться вони вітрів та морозів? А як їхнє коріння взимку? Знайшла інфу, що зима — це великий сезон зростання для дерев... ну, для їхнього коріння, тобто. Поки ваше дерево здається сплячим над землею, підземна система коренів зайнята роботою, зростанням, пошуком і збереженням поживних речовин, щоб допомогти вашому дереву пережити зиму і підготувати його до весни.
Я читала про те, що відбувається з корою дерев узимку. Увечері або вночі, коли температура різко падає до -10 ... -15 ° С, і клітини кори, лубу і деревини, що вийшли зі спокою, відмирають. Уражена кора стає червоною, у ній утворюються тріщини, і вона відстає, оголюючи деревину. Опікові ділянки можуть досягати більших розмірів.
Вирішила подивитися на кору дерев довкола нашого будинку. У нас температура мінус п'ять... Опіків я не побачила, а така краса покриває стовбури дерев. Це мох...
Ми знаємо про те, що в зимовий період рослини поринають у стан глибокого спокою – у них різко загальмовується обмін речовин і припиняється видиме зростання (зростання дерев взимку йде, хоча зовні він практично не проявляється).
Природний колір кори взимку – жовтувато-коричневий. Іноді можна спостерігати зимові ушкодження кори.
Я звернула увагу, що багато стовбурів дерев покриті мохом. Чула, що це може спричинити гниль...Хоча знайшла ось таку інфу: Мох на дереві вказує на високу вологість. Можна сказати, що самі мохи та лишайники безпосередньо деревам не шкодять. І якщо у ваших дерев на стовбурах кілька невеликих плям лишайника, то не варто турбуватися.
Пам'ятаю, що колись на дачі ми перед зимою восени заливали зі шланга воду під кожне дерево, бо взимку поливати дерева не можна... Це те саме, що винести пляшку з водою на мороз) Знаю, що дерева взимку дихають і навіть харчуються з повітря. І, щоб уберегти коріння дерев, можна їх обгорнути торфом, утеплити до зими. Ось так виживають наші дерева взимку.
Дякую, що зайшли у гості. Будьте здорові!
Ольга Зоря
Цікава розповідь. Не знав що дерева переживають опіки кори. Коли читав про обмороження при - 10 - 15, аж шкода столо цих генераторів кисню
Добрий вечір, любий Олексію! Тепер я рада вашому відгуку! Рот до вух)) Я теж зглянулася над деревами, коли дізналася, що і їм холодно, що й у них замерзає кора, тільки їм тікати не можна, треба терпіти... Вони потребують нашої допомоги - живі все ж таки... Дякую за відгук! 🌲 🌲 🌲 Щастя вам!
Дякую за дуже тепле побажання. Навзаєм. І мій рот поплив до вух 😊
Щось у мене не те зі стрічкою, не бачу Ваших дописів. Вже навіть почала нервувати. Спеціально зайшла на сторінку - туууут) уфффф, можна видихати)
У мене в садочку теж дерева «квітнуть» мхами, але я вже здалася, бо ґрунт такий, що воно все одне не плодоносить нормально. Зараз створюю дикий сад)
Оленька, люба людина ... так приємно, що хтось переживає ... Я трохи приболіла було, не можу в будинку, а у дворі холодно ... Дочка підлікувала і шию, і ніс, і горло)) Вже в строю , але саме сьогодні, завтра, післязавтра - у мене чорні дні календаря ... Я говорила ... Сама сумую за вашими дописами, вони вчать жити з гумором. Як кажуть: три найважливіші речі в житті: природа, щоб жити, любов, щоб вижити, а гумор, щоб пережити...) Рада вам завжди... дякую! 🙋💐