club5050 Одеський національний медичний університет. Пам'ятник медичним працівникам
Привіт друзі!
Сьогодні невелика екскурсія провулком Валиховського та вулицею Ольгіївською в місті Одесі. Тут знаходиться головний корпус відомого Одеського національного медичного університету (онму). Професія лікаря – це покликання людини. Одна з найскладніших і важливих професій у світі. Щоб сформувати мислення лікаря, потрібна велика робота від людини і тривалість навчання.
За старим стилем медичний університет був відкритий у 1900 році 1 вересня. Спочатку в Новоросійському університеті був факультет, а в сучасному медичному університеті 12 навчальних корпусів і 608 аудиторій. В університеті відкрито велику електронну та класичну бібліотеку, фонд якої налічує понад 800 тисяч книг. Університет надає гуртожитки для нерезидентів та іноземців, їх шість. У гуртожитках може розміститися 3000 студентів.
Над підготовкою майбутніх лікарів працюють 106 докторів наук, 410 кандидатів медичних наук. Серед професорсько-викладацького складу 20 заслужених академіків. Тісне міжнародне співробітництво в науковому світі призвело до того, що університет налічує 42 члени зарубіжних академій. За час існування університету підготовлено майже 75 тис. лікарів. Близько 10 тис. лікарів є громадянами інших країн.
Сьогодні в університеті 6 факультетів і 58 кафедр. Загальна кількість студентів медичного університету становить близько 6000 осіб. З них громадян інших країн - 1400 осіб. Університет співпрацює з 52 країнами світу. Мови навчання - українська, російська, англійська. Особлива увага приділяється науковим розробкам та підготовці аспірантів.
В останні роки в університеті відкрито власні науково-терапевтичні відділення та діагностичні центри. Дослідження проводяться в галузі молекулярно-генетичної та клітинної медицини. Активно розвивається біофізичний напрямок.
На вулиці Ольгяська, 2 знаходиться будівля, де пропрацював 53 роки відомий академік Володимир Петрович Філатов. На будинку висить меморіальна дошка з портретом великого лікаря і героя соціалістичної праці. Зараз у цьому корпусі знаходиться центр мікрохірургічної клініки університету.
Навчальний процес відбувається за Болонською системою. В університеті давно впроваджено незалежне оцінювання знань та дистанційне навчання.
Якими якостями повинен володіти сучасний лікар? Відданість, доброта, філантропія, стійкість, сміливість, мораль, увага, чуйність, стійкість, працьовитість, гуманізм, щедрість і ще можна довго перераховувати цей список... Навіть з Греції пішла традиція клясти Гіппократа (Hippocratis jus-jurandum). Ця традиція збереглася і в наш час. В. І. Руднєв перекладає клятву Гіппократа так:
Я клянусь лікарем Аполлоном, Асклепієм, Гігієєю та Панацеєю та всіма богами та богинями, беручи їх за свідків, чесно виконувати, відповідно, мої сили та моє розуміння, наступну клятву та письмове зобов’язання: вважати медичне навчив мене мистецтву нарівні з моїми батьками, ділитися з ним своїм багатством і, якщо потрібно, допомагати йому в його потребах... Я направлятиму режим хворих на їхню користь, відповідно до своїх сил і свого розуміння, утримуючись від заподіяння будь-якої шкоди і несправедливість. Я нікому не дам смертельний засіб, якого просять, і не покажу способу для такого плану... Чисто і чисто я проведу своє життя і своє мистецтво. У який би дім я не увійшов, увійду на користь хворих, далеко не від усього навмисного, неправедного і згубного... Яке б лікування – та й без лікування – я не бачив і не чув про людське життя від того, що не слід коли-небудь розкриті, я промовчу, вважаючи такі речі таємницею. Мені, що виконую клятву, нехай буде щастя в житті і в мистецтві і слава всім людям на вічні часи; тому, хто переступає і дає неправдиву клятву, нехай буде протилежністю.
Головна будівля онму цьогоріч має оновлену студентську алею. У глибині алеї знаходиться пам’ятник на честь загиблих медичних працівників, викладачів, студентів у роки Великої Вітчизняної війни. У прогулянкові дні проводяться вшанування героїв Великої Вітчизняної війни з парадом студентів Академії.
Посада ректора медичного університету - академік Валерій Миколайович Запорож. Заслужений діяч науки і техніки, а також лауреат Державної премії України.
Архітектурні групи будівель Університету привертають увагу своєю красою.
Є де студенти і гуляють, багато дерев роблять цю місцевість дуже зеленою і колоритною.
Скільки у вас пам'ятників. Дуже гарна у вас Одеса. В мене там двоюрідний брат живе