O artykule @bowess "Gramy w Steem" w najnowszym I Love Crypto (pl-publikacje)
Nie było mnie tu już tak długo, że postanowiłem napisać kilka słów o sobie dla wielu nowych polskich Steemian, z którymi nigdy jeszcze nie rozmawiałem. Nazywam się Darek Kot i na Steemicie prowadzę jako @assayer blog o zmianach światopoglądowych w kulturze epoki informatycznej. Blog jest uśpiony od wielu, wielu miesięcy. Podobnie jak wielu innych, zawiesiłem swoją działalność, kiedy cena STEEM-u spadła do kilkudziesięciu centów...
W przeciwieństwie do wielu innych, nie czekam na powrót naszej kryptowaluty do ceny 10 dolarów, ale na bliskie już uruchomienie Agencji finansującej nagłaśnianie blokczejna Steem, do której chcę się zwrócić ze specjalną, polską propozycją: konkursem pl-publikacje.
I tutaj wracam do tego, o czym napisałem w tytule tego posta: do artykułu naszej @bowess w 3. numerze magazynu I Love Crypto, wreszcie wydrukowanym i dostępnym w kioskach i księgarniach. Wysoka jakość tego tekstu jest w całości zasługą Autorki. Natomiast motywacji do jego napisania dostarczył właśnie konkurs #pl-publikacje. Jestem jego organizatorem. Najkrócej mówiąc konkurs polega na tym, że jego sponsorzy - polska społeczność - zbierają środki na nagrody dla tych z naszych autorów, którzy poświęcą czas i wkładają pracę w pisanie o Steemie do ogólnopolskich gazet i magazynów.
Dwie dotychczasowe edycje konkursu pobiły wszelkie rekordy w wysokości nagród, a przede wszystkim: obie osiągnęły zamierzony cel! W efekcie pierwszej edycji opublikowałem artykuł “Blogowicze wszystkich krajów rozpraszajcie się” w Tygodniku Przegląd. Artykuł @bowess ”Gramy w Steem”, o którym więcej pisze poniżej sama Autorka, to efekt drugiej edycji. Raz jeszcze gratulujemy serdecznie publikacji i dziękujemy za nagłaśnianie Steema!!! Dziękuję także redakcji I Love Crypto za współpracę z naszą społecznością i naszym konkursem.
W tej edycji czeka nas jeszcze rozdanie nagród, z którym jednak czekamy na IV wydanie I Love Crypto, po którego ukazaniu się @bowess będzie mogła opublikować swój artykuł także na Steemicie i będzie możliwe głosowanie nad wszystkimi tekstami.
Tyle ode mnie. Wykorzystam jeszcze tę okazję na kilka słów dla moich własnych czytelników. Blog @assayer -a aktywuję w najbliższą niedzielę i znów będę pisał co tydzień. Uruchomienie Agencji jest już na tyle blisko, że pora chyba wrócić na Steemit ;)
Dziękuję i zapraszam!
A teraz już...
Kilka słów od Autorki artykułu
Artykuł wydrukowany. Przyznam się, że dla mnie jest już jak dorosłe dziecko - żyje własnym życiem. Zaakceptowany został już dawno, przeszedł korektę redakcyjną i czekał na druk. Zmian redakcyjnych było niewiele - nasi steemowi jurorzy podczas selekcji wewnętrznej oceniali artykuł w takim samym kształcie. Na życzenie wydawcy dopisałam tekst informacyjny do ramki (rodzaj abstraktu), podpisy do ilustracji i coś o sobie.
Mój artykuł "Gramy w Steem" opisuje podstawowe funkcjonalności Steema jako platformy społecznościowej opartej o blockchain poprzez wykorzystanie analogii z klasycznymi mediami społecznościowymi i grami komputerowymi. Jest to w moim odczuciu rodzaj sandboxa, w którym możemy z dostępnymi elementami zrobić wszystko. Przykład? Upvoty. Możemy je przyznawać lub nie, przydzielać je innym lub samemu sobie, możemy głosować sami, dołączyć do triala, napisać narzędzie do automatycznego głosowania, głosować na treści w tagu, na treści użytkownika, na aktywne lub na nowe posty, głosować na tych, którzy zapłacili botowi i oczekują na jego głos. W artykule starałam się wypośrodkować liczbę przykładów, aby obraz był wierny, ale nie przeładowany technikaliami. Jest trochę o upvotach i downvotach, o sile konta, czyli czym jest Steem Power, o strategiach głosowania i nagrodach z kuracji, o reputacji i o naszej społeczności #polish.
Czy artykuł wyczerpał temat? Nie, zdecydowanie nie i to z kilku względów. Po pierwsze ma charakter wprowadzający w świat Steem i kierowany jest głównie do użytkowników, którzy być może założą konto, przedstawią się i zaczną eksplorować możliwości blockchaina. Po drugie w międzyczasie silnie rozwinęły się gry powiązane z blockchainem Steem, zatem tytułowe granie można potraktować dziś całkowicie dosłownie. Jest to niezły temat na kolejny artykuł, ponieważ jakość tych gier, stopień i sposoby powiązania z łańcuchem, występowanie własnych tokenów no i oczywiście możliwości uzyskania w nich STEEM są bardzo różne.
Najważniejsze jest dla mnie to, że z sukcesem udało się przeprowadzić drugą edycję projektu pl-publikacje, co nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania @assayera. Artykuł napisałam zachęcona przez Darka i wyłącznie na potrzeby projektu. Na Steemie prawdopodobnie nie wzbudziłby większego zainteresowania, co znalazło odbicie w głosowaniu jurorów podczas selekcji wewnętrznej. Tekst jest specyficzny - napisany z myślą o czytelniku ILC, niosący sporo informacji o mechanizmach Steema, ale podany w takiej formie, aby nowicjusz w tym temacie mógł znaleźć jak najwięcej punktów odniesienia do tego, co jest mu już znane.
Po dość długim czasie oczekiwania jest publikacja w czasopiśmie, jest wzmianka o konkursie i naszej polskiej społeczności. Mamy to! Dzięki "I Love Crypto"!Serdeczne dzięki @assayer 'ze!
Gratuluje @bowess za świetny tekst (wnioskując po opisie i przede wszystkim po tym, że ukazał się w gazecie) jak i @assayer za pomysł na konkurs! Bardzo miło czyta się takie pozytywne posty dotyczące naszego Steema:)
Dziękuję! Można trochę podczytać w Empiku, albo ze zdjęcia. ;)
!tipuvote 10 hide
W końcu się doczekaliśmy :)
Długo trwało, ale w końcu jest. :)
@assayer , Dobrze, że wracasz :)
Nareszcie! Brawo @bowess, brawo @assayer!
Dzięki!
@bowess gratulacje, @assayer a wiesz że ostatnio właśnie o tym myślałem, co z tym konkursem co organizowałeś, i gdzie Ty w ogóle się podziewasz, fajnie że wracasz. Jeszcze raz, dobra robota.
Dziękuję! Tak się jakoś poskładało, że 9 miesięcy minęło od startu drugiej edycji. :)
Brawo i gratulacje @bowess, czekam z niecierpliwościa na tekst na steemie.
No chyba ze bede miał empik blizej :D
@assayer
Gratulacje fajnego tekstu i czekam na dalszy ciąg tej historii i samego
konkursu
Dzięki! ILC to kwartalnik, więc cierpliwości. :)
Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Lista osób z naszego triala oraz wszystkie podbite przez nas posty są publikowane we wtorkowych raportach z działalności grupy. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY
Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD
@wadera
GRATULACJE!!!