Jak czyścić żeby wyczyścić - część pierwsza - szczoteczka manualnasteemCreated with Sketch.

in #polish7 years ago

Cześć
Tym wpisem startujemy z serią praktycznych łatwych nawyków/newsów/ informacji które przy zastosowaniu w codziennym życiu, będą skutkowały wizytami u stomatologa jedynie po to żeby potwierdzić że wszystko jest okej, a borowanie to jakiś archaizm.

Szybko krótko i na temat:

  • zaopatrujemy się w szczoteczkę tylko i wyłącznie miekką lub o średniej twardości włosia ( twarde [heavy] wcale nie oznacza że się jest twardym, ale to że traumatyzujemy dziąsło (ból i krew) -> powstają recesje ( cofanie dziąsła, odsłonięty korzeń zęba) -> nadwrażliwość etc.)
  • co więcej twarde włosie powoduje 'ścieranie szkliwa' = charakterystyczne ubytki tkanek zęba przy samym dziąśle
  • tak, szczoteczke wymieniamy co 3 miesiące, nawet jeśli nam się wydaje że jeszcze troche pociągnie
  • szczoteczka najlepiej żeby miała włosie o równej długości na całej powerzchni, a dlaczego? tego dowiecie się w kolejnej części o prawidłowym sposobie szczotkowania ;)
    0_0_productGfx_9dea00e194a51634dc184da671e5bd9e.jpg
Sort:  

ok, szczoteczka miękka a jaka pasta? Czy te wybielające mają sens?
Czyli szczoteczka z tymi gumowymi "masowajkami" nie jest najlepsza?

o paście, szczoteczkach elektrycznych, prawidłowym sposobie mycia - co oczywiście jest kluczowe, będzie w kolejnych częściach.
"Gumowe masowajki" mają na celu masowanie dziąsła, jednak one są na głowce szczoteczki kosztem ilośći włókien włosia ( mniej włosia = mniejsza skuteczność usuwania płytki nazebnej?). Należy pamiętać że szczoteczka przede wszystkim ma dobrze wyczyścić zęby z płytki nazębnej, a masaż dziąsła można uzyskąć szczoteczką o jakiej pisałem, myjąc w prawidłowy sposób, który opisze niebawem