Sort:  

Screenshot_20200310171946088_com.discord.png

Podziwiam, że chciałeś podjąć ryzyko, zawsze jakiegoś wirusa mogłeś załapać ;)

Świetny tekst! Fajne wskazówki dla ludzi, którzy musieliby kiedykolwiek zweryfikować podobną sprawę. Też zawsze zwracam uwagę na takie rzeczy jak data zarejestrowania domeny, jej właściciel itp. Dodatkowo jeśli widzicie link w przeglądarce, to warto sobie wyrobić nawyk sprawdzania co się pod nim kryje, bo tekst linku może być inny niż właściwa domena, do której kieruje. Przykład:

https://steemit.com / https://steempeak.com
.

(Chociaż tutaj parser Steem oznacza takie linki, żeby się nie naciąć)

Po najechaniu kursorem pojawia się prawdziwy odnośnik w lewym dolnym rogu przeglądarki.

Nie zawsze te dane są aktualne itd. w tym przypadku to typowa amatorka giełdy. Można na przykład sobie zastrzec wyświetlania globalnie lub przekierować widoczność. Dzisiaj z jednego końca Świata można mieć bez problemu stronę i serwer, bez podawania danych. A nakazy i procedury zaglądania w cudze serwery przez organy w innych rejonach są zbyt czasochłonne i kosztowne.

Druga kwestia nie dla każdego są to narzędzia, bo niekiedy są wyciągane adresy e-maile, bo strona nie jest zabezpieczona przed wścibskimi albo zbieraczy e-meili gdzie są odsprzedawane w paczkach reklamodawcom. Przeglądając takie dane, jak wyżej nieraz jest postawiona notatka, z zastrzeżeniem przed udostępnianiem danych dalej a były przypadki odwetu pozwem...

Nie zawsze są aktualne, ale ich brak, to bardzo często znak ostrzegawczy i warto na to zwracać uwagę. Drugiej części odpowiedzi za bardzo nie rozumiem.

Teraz dopiero zauważyłem, że jest to strona whois.net, a ja do szybkiego wglądu używam whois.com. W takich serwisach są dane zawsze udostępniane nieraz zastępcze lub podane przez samą administrację serwera.

W drugim pytaniu chodziło mi, że strony jak whois.com zaraz pod opisem pojawia się nieraz notatka o zastrzeżeniach o upublicznianiu prywatne dane, które są wyświetlane, bo zostało o to zadbane od strony serwera. Krótko mówiąc, osoba która udostępnia dane ze strony może zostać o to pozwana.

Są tam dane nieraz, które są wykorzystywane jak e-mail i zbierane w celu odsprzedaży jako pakiety np. 1000 sztuk x$$$ dla promocji. Wydawać by się mogło śmieszne, ale przeważnie na polskich domenach widać te błędy i są niezabezpieczone.

Rzeczywiście i jak zawsze siedlisko w Panamie i jedno z najczęściej używane przez scamerów. Trzeba być głupim, żeby się bawić w taki scam w dzisiejszych czasach kiedy można namierzyć co do metra działalność czy osobę...Typowa technika Offshoring

Trzeba przyrznąć, że byłeś tak blisko tak tyci tyci;) ogólnie randomowo napisali czy w jakieś grupie jesteś? widać scam nawet na giełdach hehe, te małe ich scamowskie łapki prędzej czy później uschną:) super artykuł zrobiłeś :)

Z tego co widzę to rozsyłali spam randomowo

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.12
JST 0.033
BTC 66880.67
ETH 3098.10
USDT 1.00
SBD 3.75